Każdy Volkswagen Golf teraz jest tańszy o 9 tys. zł. Prześwietlamy wersje najpopularniejszego hatchbacka na świecie

Volkswagen Golf to najbardziej wszechstronny kompakt na rynku. Występuje jako hatchback, kombi, rodzinny minivan, a także "elektryk" zdolny pokonać na pełnym ładowaniu ponad 230 kilometrów. Akcja promocyjna sprawia, że niemieckie auto można teraz kupić z wysokim rabatem. Sprawdzamy ofertę.
Volkswagen Golf GTD 2018 Volkswagen Golf GTD 2018 fot. Volkswagen

Volkswagen Golf Hatchback

Niemiecki kompakt bazuje na modułowej platformie MQB. Dzięki temu pod maską Golfa pracują najnowsze jednostki napędowe TSI i TDI o bardzo szerokim przedziale mocy. Najmocniejszy silnik benzynowy generuje 310 koni mechanicznych, został sprzężony z automatyczną przekładnią i napędem na obie osie. Przyspieszenie do setki wynosi niewiele ponad 4 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na 250 km/h.

Volkswagen kusi też przestronnym wnętrzem naszpikowanym nowoczesnymi technologiami. Auto łączy się z internetem, nawigacja analizuje w trybie rzeczywistym natężenie ruchu, a systemy wsparcia kierowcy pozwalają na częściowo autonomiczną jazdę. Kompletnie skonfigurowany hatchback dostępny jest teraz z rabatem sięgającym 9 tysięcy złotych.

Volkswagen Golf R Variant Volkswagen Golf R Variant fot. Volkswagen

Volkswagen Golf Variant

Funkcjonalne kombi Volkswagena to nie tylko pojemny bagażnik, który pomieści 605 litrów, a po złożeniu kanapy - 1620 litrów. Auto można doposażyć w panoramiczne, otwierane okno dachowe rozświetlające wnętrze i elektrycznie unoszoną pokrywę kufra. Poza tym mamy do dyspozycji wszystkie elektroniczne systemy dostępne w hatchbacku, wirtualny kokpit i zaawansowaną jednostkę multimedialną. Wariant w najmocniejszej konfiguracji R rozwija 310 koni mechanicznych i potrafi postraszyć sportowo zestrojonym układem wydechowym. Miłośnicy off-roadu docenią też odmianę Alltrack. Najnowsza oferta rabatowa sprawia, że każdą wersję silnikową i wyposażeniową można kupić z korzyścią 9 tysięcy złotych.

Volkswagen Golf Sportsvan 2017 Volkswagen Golf Sportsvan 2017 fot. Volkswagen

Volkswagen Golf Sportsvan

Kompaktowy minivan jest najbardziej funkcjonalnym ze wszystkich Golfów. Nieco podniesione i powiększone nadwozie gwarantuje mnóstwo przestrzeni w dwóch rzędach siedzeń i bagażniku, który mieści od 498 do aż 1512 litrów. Można go wzbogacić siatkami zabezpieczającymi bagaż i praktycznymi haczykami umożliwiającymi np. powieszenie siatek z zakupami. Asymetryczną kanapę można ustawić pod wygodnym kątem i korzystać z dodatkowych stolików. Sporych rozmiarów drzwi ułatwiają zajęcie miejsca w środku. Auto można doposażyć w wydajne, aktywne LED-owe reflektory i szereg systemów elektronicznych podnoszących komfort i bezpieczeństwo codziennej eksploatacji.

Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf fot. Volkswagen

Volkwagen e-Golf

Takiej odmiany w gamie Golfa jeszcze było. Elektryczny model potrafi przejechać na pełnym naładowaniu 231 kilometrów według najnowszych norm pomiarowych WLTP. Mimo zastosowania akumulatorów, wnętrze zachowuje pełną funkcjonalność klasycznego, spalinowego hatchbacka. Kilka trybów jazdy pozwala na szybką jazdę po krętych drogach lub oszczędne delektowanie się kolejnymi kilometrami w malowniczej trasie. Podobnie jak w przypadku pozostałych specyfikacji, tak i tu możemy liczyć na solidny rabat.

Więcej o: