Sprawdzamy ofertę nowego SUV-a sportowej marki Seata. Co oferuje Cupra Ateca?

Takiego auta na rynku jeszcze nie było. To pierwszy kompaktowy SUV o sportowych osiągach i świetnych właściwościach jezdnych. Cupra Ateca jest także premierowym modelem w portfolio debiutującej w Europie marki Cupra.
Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

300 koni mechanicznych

Cupra Ateca jest pierwszym kompaktowym SUV-em, który dysponuje mocą 300 KM. Pod maską hiszpańskiego auta pracuje dwulitrowa jednostka wsparta doładowaniem. W połączeniu z automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią DSG i napędem na cztery koła, Cupra okazuje się bardzo przyjaznym autem podczas codziennej eksploatacji. Jeśli kierowca ma w DNA żyłkę sportowca, szybko doceni walory trakcyjne. Sprężyste zawieszenie pozwala pokonywać ostre łuki na granicy przyczepności. Konstruktorzy popracowali też na układem wydechowym. Po aktywacji trybu Sport, Cupra Ateca brzmi basowo i "strzela" przy każdorazowej zmianie przełożenia. Świetne recenzje zbiera również zestrojenie układu kierowniczego i spłaszczona krzywa momentu obrotowego, gwarantująca żywiołową reakcję na dociskanie gazu nawet przy niskiej wartości prędkości obrotowej.

Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Maksymalna praktyczność

Mimo sportowego charakteru, Cupra Steca oferuje sporą dawkę praktyczności. W dwóch rzędach miejsca nie zabraknie nawet pasażerom o koszykarskiej fizjonomii. W kabinie znajdziemy też mocno wyprofilowane fotele, aluminiowe nakładki na pedały i świetnie leżącą w dłoniach wielofunkcyjną kierownicę. Poza tym, Atekę można wyposażyć w wiele elektronicznych udogodnień. Zaawansowana jednostka multimedialna łączy się z zewnętrznymi nośnikami pamięci, kamerą cofania, wydajną nawigacją i systemem nagłośnieniowym Beats Audio. Kompaktowy SUV potrafi też autonomicznie parkować prostopadle i równolegle tyłem i elektrycznie unosić pokrywę wielkiego bagażnika po machnięciu nogą pod tylnym zderzakiem. Zestaw radarów i czujników pozwala natomiast na częściowo autonomiczną jazdę po drogach szybkiego ruchu.

Cupra Ateca Cupra Ateca fot. Cupra

Korzystna oferta

Naszpikowana nowoczesnymi technologiami Cupra została bardzo atrakcyjnie wyceniona. Kompaktowego SUV-a przyspieszającego do setki w 5 sekund i prowadzącego się jak o rozmiar mniejszy hot-hatch, można mieć już za 1268 złotych netto miesięcznie. W personalizowanym programie Leasing Moc Niskich Rat przyjęliśmy wpłatę własną w wysokości 30 procent, 48-miesięczny okres umowy i limit przebiegu rocznego na poziomie 20 tysięcy kilometrów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.