Różne oblicza MINI - Hatch i Countryman za kilkaset złotych miesięcznie. Prześwietlamy ofertę

Oferta MINI jeszcze nigdy nie była tak szeroka. Do miasta idealny będzie Hatch. Rodziny docenią funkcjonalnego Clubmana, a żądni terenowych przygód powinni zwrócić uwagę na Countrymana. Sprawdzamy, czy można mieć brytyjską legendę za kilkaset złotych miesięcznie.
Mini Hatch Cooper S Mini Hatch Cooper S fot. Mini

MINI Hatch

Najmniejszy z palety modelowej Mini występuje w 3- lub 5-drzwiowym nadwoziu. Auto można swobodnie personalizować zmieniając kolory karoserii, dachu i aluminiowych obręczy. Do tego dochodzą jeszcze paski na masce i w pełni LED-owe, bardzo wydajne oświetlenie. Pośród jednostek napędowych znajdziemy 3- i 4-cylindrowe propozycje. Każdą z nich wsparto doładowaniem, dzięki czemu lekkie auto wprost rwie się do dynamicznej jazdy. W wersji S (192 KM) rozpędza się do setki w niespełna 7 sekund i wychyla wskazówkę prędkościomierza mocno ponad 200 km/h. Równie ważny aspekt stanowi zwrotność Coopera. Kompaktowe gabaryty sprawiają, że znalezienie miejsca parkingowego w zatłoczonym mieście będzie dziecinnie łatwą misją. Dodatkowo, producent przewidział atrakcyjny program finansowy. Bogato wyposażone MINI dostępne jest już za 890 złotych miesięcznie przy wpłacie własnej wynoszącej 0 złotych.

MINI Countryman S E ALL4 MINI Countryman S E ALL4 Fot. MINI

MINI Countryman

Countryman jest samochodem uniwersalnym. Zwiększony prześwit w połączeniu z napędem na cztery koła i zaawansowanymi systemami wsparcia kierowcy, uprzyjemni podróż po najbardziej dziurawych drogach. W pokonywaniu lekkich przeszkód terenowych pomagają mocne silniki. Do wyboru mamy diesle i wersje benzynowe. Najmocniejsza z nich generuje 231 koni mechanicznych i zapewnia iście sportowe osiągi - 6,5 sekundy do setki i 234 km/h prędkości maksymalnej. Warto zaznaczyć, że MINI sprzężone z 8-stopniowym automatem zużywa tylko 6,9 litra w średnim rozrachunku.

Co ważne, w limitowanej ofercie programu Comfort Lease można jeździć takim bogato wyposażonym samochodem już za 990 złotych netto miesięcznie. Opłata wstępna wynosi okrągłe 0 złotych, a na pokładzie między innymi nawigacja, automatyczna skrzynia biegów i czujniki cofania.

Co ciekawe, MINI Countryman jest dostępne także w odmianie hybrydowej typu plug-in, czyli z możliwością doładowania baterii z gniazdka. Taki wariant cały czas oferuje napęd na cztery koła i świetne osiągi, ale tym razem idą one w parze z niskim zużyciem paliwa. Producent deklaruje, że Countryman PHEV może zużywać zaledwie 2,5 l benzyny na dystansie 100 kilometrów. Kierowcą hybrydowego MINI można się stać za 1490 zł miesięcznie.

MINI Clubman Cooper MINI Clubman Cooper MINI

MINI Clubman

MINI jeszcze nigdy nie było tak przestronne jak najnowsza generacja Clubmana. Auto ma aż 3 pary drzwi, czego nie oferuje nikt inny. Dzięki podwójnym skrzydłom bagażnika, z kompaktowego kombi można uczynić rasową "bagażówkę". Po złożeniu asymetrycznych oparć drugiego rzędu, w kufrze zmieścimy aż 1250 litrów. Wystarczy na kompaktową lodówkę, drabinę, telewizor i wózek dziecięcy. Kolejny atut stanowią świetne właściwości jezdne, napęd na cztery koła i silniki o mocy od 102 do 231 koni mechanicznych. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy benzyny, jak i diesla. Nie można zapominać o atrakcyjnym programie finansowym. Bogata specyfikacja wyposażeniowa dostępna jest już za 950 złotych miesięcznie przy wpłacie własnej na poziomie 0 złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.