Czy można mieć crossovera za 500 zł miesięcznie? Sprawdzamy ofertę marki Seat

Seat Arona jest najnowszym crossoverem hiszpańskiej marki występującym w segmencie B. Bazuje na Ibizie, dzięki czemu pewnie zachowuje się na drodze, nowocześnie wygląda i oferuje bogate wyposażenie. Sprawdzamy, którą wersję najlepiej wybrać.
Nowy Seat Arona Nowy Seat Arona Seat

Szerokie pole manewru

Arona zadebiutowała w zeszłym roku. Rekreacyjne auto rozdaje karty w bardzo wymagającym segmencie B crossover. Bez kompleksów rywalizuje o miano najlepszego samochodu w klasie. Ma ku temu wiele atrybutów. Jednym z nich jest szeroka możliwość personalizacji. Klient już na starcie otrzymuje do wyboru jedną z pięciu specyfikacji wyposażeniowych: Reference, Style, Full LED, Xcellence i FR. Każda z nich wyróżnia się na swój sposób i gwarantuje bogate wyposażenie w standardzie.

Nowy Seat Arona Nowy Seat Arona Seat

Tylko nie mów do mnie mały

Wszechstronny Seat jest jednym z największych przedstawicieli swojego gatunku. Auto mierzy 414 centymetrów długości, 178 szerokości i 154 wysokości. Nadwozie można wzbogacić kontrastującym dachem oraz lusterkami bocznymi. Do wyboru pozostają koła w rozmiarze 16-18 cali, a także 10 kolorów karoserii.

W środku możemy liczyć na sporo miejsca w dwóch rzędach i bagażnik o pojemności 400 litrów. Po złożeniu asymetrycznego oparcia, możliwości przewozowe rosną do 1280 litrów. To wyróżniający się wynik w tym segmencie. Oprócz tego, możemy liczyć na solidne materiały wykończeniowe i wiele ciekawych opcji wyposażeniowych w standardzie. Najbardziej przypadła nam do gustu specyfikacja Full LED. Jest rozsądnie wyceniona i ma na pokładzie:

  • wielofunkcyjną kierownicę obszytą skórą
  • przyciemniane tylne szyby
  • w pełni LED-owe reflektory
  • system multimedialny z 6,5-calowym ekranem dotykowym
  • 17-calowe obręcze ze stopów lekkich
  • centralny zamek ze zdalnym sterowaniem
Nowy Seat Arona Nowy Seat Arona Seat

Crossover za 500 złotych

Nie trzeba być prezesem banku, by pozwolić sobie na hiszpańskiego crossovera. Wszechstronne auto dostępne jest w bardzo atrakcyjnej ofercie obejmującej wszystkie wersje wyposażeniowe i silnikowe. Akcja promocyjna dotyczy samochodów z rocznika 2019. Seata Aronę w specyfikacji Reference z 95-konnym, doładowanym silnikiem 1.0 TSI i manualną, 6-stopniową przekładnią, można mieć już za 527 złotych miesięcznie brutto. W kalkulacji uwzględniono wkład własny na poziomie 30 procent, limit 20 tysięcy kilometrów rocznego przebiegu i 48-miesięczny okres trwania umowy.

Wybrana przez nas wersja Full LED ze 115-konną jednostką benzynową i manualną, 6-biegową skrzynia oznacza miesięczny wydatek brutto na poziomie 589 złotych. Co ważne, program finansowy Seata jest bardzo przejrzysty, dzięki czemu łatwo dopasować finalną ofertę do własnych możliwości.

Więcej o: