Volkswagen daje rabat na swojego SUV-a. Tiguan z nowym cennikiem

Tiguan to bez dwóch zdań jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej sprzedających się modeli Volkswagena. Kompaktowy SUV został objęty atrakcyjną akcją promocyjną. Sprawdzamy, czy warto zainteresować się propozycją przygotowaną przez Volkswagena.
Volkswagen Tiguan Offroad Volkswagen Tiguan Offroad fot. VW

Popularność Tiguana w Polsce

Kompaktowy SUV Volkswagena od wielu lat zajmuje czołowe pozycje w rankingach sprzedaży. W pierwszym kwartale 2019 roku zajął w Polsce drugie miejsce w swoim segmencie, z wynikiem przekraczającym 2 tysiące egzemplarzy. Fenomen tego modelu możemy porównać do Golfa. Rekreacyjne auto jest wszechstronne, praktyczne, dobrze wykonane i dynamiczne. W wersji z napędem na cztery koła stanowi też nie lada gratkę dla miłośników jazdy w terenie. Pomaga w tym wysoki prześwit, który wynosi aż 200 milimetrów.

Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan fot. VW

Wnętrze naszpikowane gadżetami

Kolejny argument przemawiający za Tiguanem to praktyczne i dobrze wyposażone wnętrze. Przednie fotele są wygodne, dobrze wyprofilowane i można je doposażyć w elektryczną regulację z pamięcią ustawień. Nie brakuje też miejsca na tylnej kanapie z regulowanym oparciem. W 5-osobowej konfiguracji bagażnik mieści 615 litrów. Po złożeniu asymetrycznej kanapy, jego pojemność rośnie do imponujących 1655 litrów.

Wnętrze wykonane z wysokiej klasy materiałów wykończeniowych nie tylko wygląda nowocześnie, ale oferuje również wiele wyszukanych gadżetów elektronicznych. Na pokładzie znajdziemy między innymi:

  • bezkluczykowy system dostępu
  • fotele kierowcy i pasażera ergoActive z funkcją masażu
  • ciekłokrystaliczny, personalizowany zestaw wskaźników
  • trzystrefową klimatyzację automatyczną z filtrem antyalergicznym
  • system wspomagania parkowania z przyczepą
  • przezierny wyświetlacz
  • zestaw multimedialny z dotykowym ekranem, modułem internetowym, kamerą cofania i wbudowanym dyskiem twardym.
VW Tiguan. Na Islandi jest 340 tys. mieszkańców, 350 tys. zarejestrowanych samochodów i 
800 tys. owiec VW Tiguan. Na Islandi jest 340 tys. mieszkańców, 350 tys. zarejestrowanych samochodów i 800 tys. owiec fot. Mariusz Barwinski

Zaoszczędź mnóstwo pieniędzy

Volkswagen Tiguan pewnie zachowuje się na drodze i oferuje silniki o mocy od 130 do 240 koni mechanicznych. Można je sparować z manualną lub automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią i napędem na cztery koła. Dodatkowo Volkswagen przygotował teraz specjalną ofertę. Tiguan z rocznika 2020 dostępny jest z rabatem sięgającym 16 tysięcy złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.