Volkswagen chce jeszcze bardziej nakręcić sprzedaż swojego bestsellera. Mamy nowy cennik Golfa

Pojawił się na rynku w połowie lat 70. i rozpoczął erę klasy kompaktowej. Golf z miejsca stał się bestsellerem i pozostał nim do dzisiaj. W zeszłym roku w Europie sprzedano ponad 445 tysięcy egzemplarzy tego modelu. W Polsce również cieszy się popularnością, a teraz dodatkowo kusi wysokim rabatem.
Volkswagen Golf GTD 2018 Volkswagen Golf GTD 2018 fot. Volkswagen

Na czym polega fenomen Golfa?

Recepta na sukces niemieckiego kompaktu jest bardzo prosta. Inżynierowie postawili ogromny nacisk na przyjazność modelu. Użytkownik ma błyskawicznie zaaklimatyzować się na pokładzie, czemu sprzyja prostota obsługi, wygodna pozycja za kierownicą i wzorowa ergonomia. Wszystkie przełączniki znajdują się pod ręką, a pokład cechuje się również pożądaną funkcjonalnością. Zarówno w hatchbacku jak i w kombi, miejsca w dwóch rzędach jest pod dostatkiem dla wysokich pasażerów. Bagażnik bez trudu pochłonie wakacyjny ekwipunek. Długa jest też lista pokładowych udogodnień, to między innymi:

- aktywny tempomat działający do 210 km/h
- adaptacyjne zawieszenie z kilkoma trybami jazdy do wyboru
- zaawansowany system multimedialny z dotykowym ekranem, łącznością z internetem i kamerą cofania
- wydajne nagłośnienie sygnowane przez firmę Dynaudio
- bezkluczykowy dostęp do pojazdu
- czujnik zmierzchu i deszczu
- automatyczna klimatyzacja regulowana w dwóch strefach

Volkswagen Golf GTD 2018 Volkswagen Golf GTD 2018 fot. Volkswagen

Doładowane jednostki napędowe

Wszechstronność modelu opiera się także na szerokiej palecie jednostek napędowych. Benzynowe silniki mają od jednego do dwóch litrów pojemności i generują moc od 85 do aż 310 koni mechanicznych. Najmocniejsze wersje występują z napędem na cztery koła i automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów. Oferta wysokoprężna bazuje na dwóch motorach - 1.6 i 2.0 TDI o mocy od 115 do 184 KM. Topowy wariant nosi oznaczenie GTD i przyspiesza do setki w niewiele ponad 7 sekund. Cechuje się przy tym niskim zużyciem oleju napędowego.

Volkswagen Golf R 2017 Volkswagen Golf R 2017 fot. Michał Dek

Atrakcyjne ceny

Volkswagen przygotował bardzo atrakcyjną ofertę na egzemplarze z roku 2019. Na wyprzedażowej stronie znajdziemy ponad 300 rozmaitych wersji Golfa dostępnych od ręki. Prosty algorytm pozwala sprecyzować oczekiwania. Wybieramy rodzaj nadwozia, paliwa, moc silnika i zakres cenowy. Wszystko po to, by przyspieszyć wyszukiwanie pożądanego egzemplarza. Niezależnie od konfiguracji, możemy liczyć na rabat w wysokości 11 tysięcy złotych. Taka oferta może się więcej nie powtórzyć!

Więcej o: