Bo po co kupować samochód, jeśli możesz go "wziąć" na abonament?

Samochód można kupić, ale można też "wziąć" go w abonament. Usługę taką oferuje Carsmile. W zamian za miesięczną opłatę wynajmujemy auto na ustalony okres i korzystamy niego, jak z własnego. Po jego upływie możemy wymienić je na nowsze.
Ford Kuga Carsmile Ford Kuga Carsmile Carsmile

Abonament zamiast zakupu

Carsmile to internetowa wypożyczalnia, w której auto można wziąć na abonament. Twórcy przekonują, że zakup nowego samochodu często po prostu się nie opłaca. Jak podają, już po 3 latach traci on 50 proc. wartości, przez co na jego sprzedaży traci się sporo pieniędzy.

Jest też bardzo kosztowne, bo poza zakupem samego auta trzeba ponosić bardzo wiele innych opłat, jak ubezpieczenie, koszty ewentualnych napraw czy zakup opon.

Opel Corsa Carsmile Opel Corsa Carsmile Carsmile

Jak to działa

Carsmile proponuje, aby zamiast wykładać pewną kwotę na zakup samochodu opłacać za niego miesięczny abonament. Jak to działa? Po wejściu na stronę Carsmile należy zdecydować się na jedno z ponad 150 dostępnych aut, następnie wybrać okres umowy - 30, 36, 48 lub 60 miesięcy. Wtedy zostaje już tylko określenie wkładu własnego, a system automatycznie wyliczy miesięczny koszt abonamentu.

Carsmile kieruje swoje usługi między innymi do firm. Przedsiębiorcy mogą oczywiście wybierać leasing i najem. Wszystkie formalności związane z najmem można załatwić przez internet. Po dokonaniu płatności auto zostaje dostarczone pod drzwi klienta.

Ford Focus Carsmile Ford Focus Carsmile Carsmile

Czy to się opłaca?

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób użytkuje się samochód. W niektórych przypadkach to opłacanie abonamentu będzie bardziej korzystne. Szczególnie jeśli lubicie jeździć nowym autem.

W Carsmile po zakończeniu umowy można wynająć kolejny, nowszy samochód. Sprzedaż własnego, a następnie zakup kolejnego auta z salonu byłaby niewątpliwie mało opłacalna.

Skoda Octavia 1.0 TSI DSG Skoda Octavia 1.0 TSI DSG fot. Skoda

Co jest w pakiecie?

Warto też pamiętać, że własne auto generuje spore koszty. Do opłacenia (pomijając już oczywiście paliwo) mamy przede wszystkim ubezpieczenie, wszelkie koszty napraw i wszystkie pozostałe koszty eksploatacji, łącznie np. z zakupem opon zimowych.

W Carsmile klient nie musi się o te koszty martwić. W pakiecie z abonamentem ma bowiem opłacone pełny serwis, który zawiera wymianę oleju, filtrów, klocków i tarcz hamulcowych a nawet piór wycieraczek. Nie będzie pokrywał również napraw samochodu i ubezpieczenia. Ma też zapewnione dwa komplety opon (zimowe + letnie), pakiet Assistance oraz auto zastępcze na czas ewentualnej naprawy.

Jaguar E-Pace 2017 Jaguar E-Pace 2017 fot. Jaguar

Przykładowe konfiguracje

Jeśli jednak preferujemy samochody z wyższej półki, Carsmile także dysponuje szeroką ofertą. Przykładowo za 1484 zł miesięcznie możemy korzystać z Mercedesa GLA. Nieco mniej, bo 1358 zł miesięcznie zapłacimy za użytkowanie SUV-a, Jaguara E-Pace. Carsmile oferuje samochody z niemal wszystkich segmentów w atrakcyjnych cenach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej o: