MINI nie musi być mini! Zobacz MINI Countryman - największe i najbardziej praktyczne auto w gamie

Pod skrzydłami BMW brytyjska legenda rozwija się błyskawicznie. Mimo nowoczesnych technologii auto wciąż ma w sobie ducha przeszłości, także w najbardziej praktycznej odmianie Countryman.
MINI Countryman S E ALL4 MINI Countryman S E ALL4 Fot. MINI

Wyróżnij się!

Kompaktowy SUV to propozycja nie tylko dla kierowców żądnych dobrych właściwości jezdnych, ale również dla osób ceniących walory praktyczne. Niemniej konfigurację auta warto zacząć od szczegółowej personalizacji. Mini oferuje kilkanaście lakierów nadwozia oraz możliwość zmiany koloru lusterek i dachu. Ponadto można wzbogacić maskę kontrastowymi pasami. Całość wygląda modnie, nowocześnie i nawiązuje do pierwowzoru, którym zachwycała się cała Europa.

MINI Countryman Cooper S MINI Countryman Cooper S Fot. MINI

Przestrzeń i wygoda

Pięciodrzwiowe nadwozie MINI Countryman skrywa mnóstwo miejsca w dwóch rzędach siedzeń. Fotele są mocno wyprofilowane, dzięki czemu podróż na długim dystansie potrafi zrelaksować. Opcjonalnie można je wyposażyć w elektryczną regulację z pamięcią ustawień. W drugim rzędzie nie brakuje przestrzeni przed kolanami, nad głowami i na wysokości barków. Dodatkowo kanapa jest przesuwna w zakresie aż 13 centymetrów i dzielona w proporcjach 40:20:40. Przewożenie długich przedmiotów nie stanowi zatem żadnego problemu.

Kolejną zaletę stanowi łatwy dostęp do bagażnika. Elektrycznie unoszoną pokrywę można uruchomić ruchem nogi pod zderzakiem. Niski próg załadunkowy i foremny kształt ułatwia zagospodarowanie 450 litrów. Po złożeniu asymetrycznego oparcia, MINI Countryman może przewieźć nawet 1390 litrów bagaży. To świetny wynik jak na tych rozmiarów auto.

MINI Countryman Cooper S MINI Countryman Cooper S Fot. MINI

Na każdą drogę

MINI Countryman jest samochodem uniwersalnym. Zwiększony prześwit w połączeniu z napędem na cztery koła i zaawansowanymi systemami wsparcia kierowcy uprzyjemni podróż po najbardziej dziurawych drogach. W pokonywaniu lekkich przeszkód terenowych pomagają mocne silniki. Do wyboru mamy diesle i wersje benzynowe. Najmocniejszy z nich generuje 231 koni mechanicznych i zapewnia iście sportowe osiągi - 6,5 sekundy do setki i 234 km/h prędkości maksymalnej. Warto zaznaczyć, że MINI sprzężone z ośmiostopniowym automatem w średnim rozrachunku zużywa tylko 6,9 litra benzyny na dystansie 100 kilometrów.

MINI Countryman S E ALL4 MINI Countryman S E ALL4 Fot. MINI

Na każdą kieszeń

MINI Countryman Cooper jest nie tylko dopracowanym i funkcjonalnym SUV-em, lecz także korzystnie wycenionym autem rodzinnym. W limitowanej ofercie programu Comfort Lease można jeździć bogato wyposażonym samochodem już za 990 złotych netto miesięcznie. Opłata wstępna wynosi okrągłe 0 złotych, a na pokładzie znajdziemy między innymi nawigację, automatyczną skrzynię biegów i czujniki cofania. Poniżej znajdziesz pełną ofertę MINI Countryman.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.