Czy samochód z segmentu premium musi zrujnować portfel? Przeglądamy wersje Mercedesa Klasy C

Mercedes Klasy C to jeden z najbardziej kultowych modeli firmy ze Stuttgartu. Występuje w kilku odmianach nadwozia, a w połączeniu z oszczędnym napędem, wcale nie musi być drogi. Sprawdzamy wersje popularne na polskim rynku.
Mercedes-Benz Klasy C Mercedes-Benz Klasy C fot. Mercedes

Niemieckie dziedzictwo

Pierwsza generacja modelu pojawiła się w 1993 roku i zastąpiła bardzo udany model 190. Klasę C pozytywnie przyjęli dziennikarze, przyznając jej trzecie miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 1994. Auto występowało jako sedan i kombi. Napęd trafiał na tylną oś, a klienci mieli do wyboru kilkanaście wersji silnikowych. Najmocniejsza z nich generowała 347 koni mechanicznych. Przez ponad dwie dekady, konstruktorzy pozostali wierni pierwotnym założeniom.

Nowy Mercedes Klasy C (2018) Nowy Mercedes Klasy C (2018) fot. Mercedes

Nowoczesność w dobrze skrojonym garniturze

Najnowsze wcielenie Klasy C garściami czerpie wzorce z poprzedników. W tym przypadku również napędzane są koła tylne, a karoseria stanowi rozwinięcie kanonu sprzed lat.

Rodzinne kombi ma 469 centymetrów długości, 181 szerokości i 141 wysokości. Jego wyróżnikiem jest dość długa maska i niemal pionowo opadająca pokrywa bagażnika. W sedanie może podobać się linia nawiązująca do luksusowej Klasy S. Auto można wzbogacić aktywnymi LED-owymi reflektorami, pakietem AMG, chromowanymi listwami czy przyciemnionymi szybami.

Mercedes-Benz Klasy C Coupe 2018 Mercedes-Benz Klasy C Coupe 2018 fot. Mercedes-Benz

Rozsądne wersje silnikowe

Mercedes oferuje kilkanaście wariantów silnikowych o mocy od 122 do aż 510 koni mechanicznych. Nie trzeba jednak wybierać najmocniejszych, by cieszyć się dobrą dynamiką i niskim zużyciem paliwa. 1.6-litrowy diesel występuje w 122- oraz 160-konnej odmianie. Podstawowa wersja pozwala rozpędzić się do setki w 9,4 sekundy i zużywa w cyklu mieszanym 5 litrów paliwa na 100 kilometrów. Mocniejszy motor wysokoprężny zadowoli dynamicznie usposobionych kierowców - 7,9 sekundy do setki i 226 km/h prędkości maksymalnej.

Zwolennicy jednostek benzynowych też mają w czym wybierać. Czterocylindrowy silnik o pojemności 1.6 litra generuje od 129 lub 156 KM, a nowa odmiana 1.5 może pochwalić się stadkiem 184 koni mechanicznych, które trafiają na cztery koła. Taka odmiana przyspiesza do 100 km/h w 8,1 sekundy. Dobre osiągi nie są okupione wysokim zużyciem paliwa - Mercedesowi wystarczy 7,1 litra benzyny na dystansie 100 kilometrów.

Mercedes-Benz Klasy C Coupe 2018 Mercedes-Benz Klasy C Coupe 2018 fot. Mercedes-Benz

Luksusowy Mercedes na każdą kieszeń

Nie trzeba być milionerem, by w komfortowych warunkach pokonywać setki kilometrów. Mercedesa Klasy C można użytkować od 1 609 zł netto miesięcznie. Mercedes aktualnie wyprzedaje wiele modeli dostępnych od ręki. Ich pełna lista znajduje się w linku poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.