Zabudowy specjalne - izoterma, chłodnia czy mini-autobus? Dostawczak to nie tylko zwykły blaszak

Kangoo Express, Trafic i Master. Szeroka gama pozwala idealnie dopasować się do potrzeb nie tylko przedsiębiorcy, lecz również osoby poszukującej auta rodzinnego. Sprawdzamy, jakie warianty można stworzyć, biorąc pod uwagę samochody o dostawczym rodowodzie.
Renault Master Renault Master fot. Renault

Pojazdy budowlane

Sektor budowlany w Polsce ma się świetnie. Setki kilometrów dróg, rosnące biurowce i tysiące mieszkań. W takich warunkach potrzeba samochodów wszechstronnych i dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Renault oferuje aż 160 rozmaitych wersji nadwoziowych swoich pojazdów i ponad milion konfiguracji. Najlepiej wiedzą o tym budowlańcy, dla których firma Renault stworzyła ofertę zaspokajającą potrzeby firm odpowiedzialnych za stan surowy budynków, a także wykończeniowych, ziemnych, elektrycznych lub sanitarnych.

Renault Master, będący popularnym narzędziem pracy tysięcy kurierów, może przeistoczyć się w wywrotkę, platformę z opuszczanymi burtami, a także odmianę z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego radzącą sobie w trudnym i grząskim terenie.

Renault Master - zabudowy specjalne Renault Master - zabudowy specjalne Renault

Ogromna przestrzeń ładunkowa

Inną specyfikę pojazdów wykorzystują przedsiębiorcy przewożący ładunki wielkogabarytowe. To między innymi firmy przeprowadzkowe, meblarskie, szklarze oraz transport przedmiotów na długich, europejskich dystansach. Dla tych ostatnich istnieje możliwość zabudowania przedziału sypialno-wypoczynkowego.

Pojazdy stworzone do trudnych zadań mogą być wyposażone w przedni lub tylny napęd. Klient decyduje również o pojemności przestrzeni ładunkowej. Master występuje w wersji 18, 20, 22, a nawet 30 m3. Przedsiębiorcy decydują się najczęściej na kontener lub skrzynię z plandeką.

To jednak nie wszystko. Producent oferuje również między innymi takie zabudowy:

  • izotermę;
  • chłodnię na furgonie;
  • karawany;
  • żurawie;
  • przewóz zwierząt;
  • autostradowy pojazd patrolowy;
  • karetkę pogotowia ratunkowego;
  • samochód policyjny;
  • samochód strażacki;
  • pojazd do przewozu niepełnosprawnych.
Renault Master - zabudowy specjalne Renault Master - zabudowy specjalne Renault

Przewóz osób

9 osób w Traficu, a może 6 w luksusowych warunkach? Wersja biznesowa średniej wielkości auta może oferować królewskie warunki podróżowania. Obrotowe fotele, klimatyzacja z nawiewem na wszystkie rzędy siedzeń, nawigacja 3D, kamera cofania, ogrzewanie postojowe i skórzana tapicerka. Dodatków podnoszących wygodę w długich trasach jest znacznie więcej.

Jeszcze większe możliwości oferuje Master. Na międzynarodowych szlakach przyda się odmiana Kombi zdolna zabrać na pokład 6 lub 9 osób i 4,7 m3 bagażu. Lokalni przewoźnicy docenią specyfikację Bus z 17 komfortowymi miejscami i drzwiami przesuwnymi ułatwiającymi wsiadanie i wysiadanie.

Renault Master - zabudowy specjalne Renault Master - zabudowy specjalne Renault

Nieskończone możliwości personalizacji

160 wersji i milion możliwości konfiguracji oznacza, że każdy znajdzie pojazd dla siebie. Niezależnie, czy to będzie Renault Kangoo Express, Trafic lub Master, finalną personalizację ogranicza jedynie wyobraźnia klienta. Ofertę uzupełniają atrakcyjne programy finansowe i korzystne warunki gwarancji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.