Bestseller Lexusa z nowym cennikiem. Którą wersję SUV-a wybrać?

NX to jeden z najciekawszych SUV-ów z metką premium na rynku. Niedawno został odświeżony i ma luksusowo wykończone wnętrze. Początek roku to dobry moment na kupno Lexusa. Mamy nowy cennik.
Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Udany debiut Lexusa NX

Lexus NX zaliczył bardzo udany debiut, bowiem auto spotkało się z przychylnym przyjęciem przez dziennikarzy i entuzjastyczną reakcją rynku. Rosnąca sprzedaż ma swoje podłoże w bezsprzecznych zaletach SUV-a.

Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Produkowany w Japonii

Lexus zawdzięcza swoja dobrą reputację między innymi lokowaniem produkcji w Japonii. Tam też powstaje model NX, dzięki czemu trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do jakości. W rankingach awaryjności od początku plasuje się na czołowych lokatach. Trzeba przyznać, że kusi też atrakcyjnym wyglądem. Dynamiczne przetłoczenia można uatrakcyjnić w pełni LED-owymi reflektorami, chromowanymi akcentami, przyciemnionymi szybami i sporych rozmiarów grillem z wydatnym logo producenta.

Karoseria mierzy 463 centymetry długości, 213 szerokości (z lusterkami) i 164,5 wysokości. Klientom pozostawiono też spore możliwości personalizacji. Do wyboru oddano 12 lakierów nadwozia, a także felgi ze stopów lekkich w rozmiarze 17 lub 18 cali.

Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Jaką wersję wybrać?

Lexus to również komfort i luksusowe wykończenie przedziału pasażerskiego. Pośród wielu wersji wyposażeniowych, wybraliśmy Elegance z pakietem Business. Poza materiałami z najwyższej półki, możemy liczyć na:

  • Reflektory przednie Full LED;
  • Czujnik zmierzchu;
  • System audio Pioneer z 8 głośnikami i 8-calowym ekranem dotykowym;
  • Selektor trybów jazdy: 3 tryby (Eco, Normal, Sport);
  • Aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości;
  • System inteligentny kluczyk: otwieranie i uruchamianie pojazdu bez użycia klucza z klamkami zewnętrznymi podświetlanymi LED.
Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Optymalny napęd

NX może być zasilany klasycznie lub ekologicznie, hybrydowo. Pierwsza możliwość obejmuje 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 238 KM i 350 Nm dostępnych w przedziale 1650-4000 obr./min.

Większość klientów decyduje się jednak na wariant hybrydowy. Nic dziwnego, bowiem generuje aż 197 KM mocy systemowej, a jednostka elektryczna ma 270 Nm osiąganych już od najniższej prędkości obrotowej. Taki tandem pozwala przyspieszyć do setki w 9,2 sekundy i zużywać w cyklu miejskim zaledwie 5,1 litra na 100 kilometrów.

Lexus NX 2018 Lexus NX 2018 fot. Lexus

Korzyści przy zakupie

Lexus oferuje ogromne możliwości personalizacji, dynamiczne silniki, przestronne wnętrze i wysokiej próby materiały wykończeniowe. To wszystko dostępne obecnie w bardzo atrakcyjnej cenie. Suma korzyści sięga prawie 52 tysiące złotych. Obok takiej oferty trudno przejść obojętnie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA