Nie wiesz jakie rodzinne kombi wybrać? Prześwietlamy wyprzedaż Volkswagena

Ciężko znaleźć lepszy okres na kupno nowego samochodu, niż początek roku. Producenci kuszą wyprzedażami rocznika, a w salonach znajdziemy wiele korzystnych ofert. Jeśli rozważamy zakup niemieckiego, rodzinnego kombi, warto zainteresować się dwoma modelami ze stajni Volkswagena - Golfem Variant i Passatem Variant. Które z tych dwóch kombi sprawdzi się lepiej?
VW Golf Variant 1.5 TSI vs. Opel Astra Tourer 1.4 Turbo VW Golf Variant 1.5 TSI vs. Opel Astra Tourer 1.4 Turbo fot. Jan Zomer

Dobrze wyposażonego Golfa kupisz w cenie Passata

Premiera ósmej generacji Golfa jest już coraz bliżej. Dlatego w salonach Volkswagen kusi dużym rabatem na ten model. Jest on dostępny w wersjach Trendline, Comfortline i Highline. Co ciekawe, dobrze wyposażonego Golfa Variant w wersji Trendline dostaniemy za cenę mniej więcej podstawowego Passata Variant, czyli auta z wyższego segmentu.

Na liście opcjonalnego wyposażenia znajdziemy na przykład reflektory LED Mid ze statycznym doświetlaniem zakrętów, wielofunkcyjną kierownicę, funkcję obsługi głosowej, czy system nawigacji satelitarnej Discover Media. Golf Variant jest dostępny z najpopularniejszymi silnikami 1.5 TSI, 1.6 TDI i 2.0 TDI.

Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI fot. Michał Dek

Passat z rabatem do 24 000 złotych

Na zainteresowanych Passatem czeka atrakcyjny rabat. Samochód jest do wyboru w wersjach Trendline, Comfortline, Highline i Alltrack. Passat w wersji kombi jest od większy od Golfa Variant, lecz minimalnie. Największa jest różnica w wielkości bagażnika - 45 litrów więcej pojemności na korzyść Passata. Miejsca na nogi dla pasażerów podróżujących z tyłu w Passacie także jest więcej, ale jego przewaga nad golfem jest niewielka - zaledwie kilka centymetrów.

VW Golf Variant 1.5 TSI vs. Opel Astra Tourer 1.4 Turbo VW Golf Variant 1.5 TSI vs. Opel Astra Tourer 1.4 Turbo fot. Jan Zomer

Którego wybrać?

Wszystko zależy od preferencji. Czy wolimy dobrze wyposażone kombi segmentu C, czy nieco skromniejszego przedstawiciela segmentu D. Oba auta na wyprzedaży rocznika możemy dostać w podobnych pieniądzach. W przypadku Passata możemy jednak liczyć na znacznie wyższy rabat na dobrze wyposażone wersje.

Więcej o: