Przyglądamy się cenom Infiniti Q50. To jeden z lepiej wycenionych sedanów klasy premium na rynku.

Polska jest jednym z najważniejszych europejskich rynków dla Infiniti. Odświeżony model Q50 przypadł do naszych gustów z kilku powodów. Poza dopracowaną trakcją, nowoczesnymi technologiami i komfortem, do salonów przyciąga również atrakcyjna oferta cenowa.
Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti

Wciąż na topie

Infiniti Q50 miało premierę w 2014 roku podczas targów motoryzacyjnych w Detroit, zastępując model G37, czyli bazowego sedana. Trzy lata i 200 tysięcy egzemplarzy później, na targach w Genewie zadebiutowała odświeżona wersja. Jest wyrazista i bez kompleksów rywalizuje z niemieckimi tuzami o dominację w wymagającym segmencie. Dlaczego Polacy tak polubili ten model?

Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti

Komfortowe wnętrze

W Q50 siedzi się dość nisko, dzięki czemu błyskawicznie można zjednać się z maszyną. Kierowcę otoczono wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi i nowoczesnymi gadżetami. Centralny kokpit zdobią dwa dotykowe ekrany o dobrej rozdzielczości i przejrzystym menu. Ergonomia nie pozostawia nic do życzenia, podobnie jak przestrzeń w obu rzędach siedzeń. Zarówno elektrycznie sterowane fotele, jak i podgrzewana kanapa, są wygodne i pozwalają pokonać kilkaset kilometrów bez oznak zmęczenia. Bagażnik mieści 500 litrów. Ma regularne kształty i dość szeroki otwór załadunkowy.

Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti

Wyposażenie na miarę premium

Kolejny argument stanowi wyposażenie pojazdu. Większość udogodnień dostępna jest już w bazowej wersji. Poza wszechobecnym aluminium i skórzanymi poszyciami, Infiniti zapewnia szereg opcji, za które u niemieckiej konkurencji trzeba płacić wysoką cenę. To między innymi:

  • tapicerka foteli z miękkiej, pikowanej skóry z czerwonymi przeszyciami wykonanymi techniką laserową;
  • system bezpośredniego kierowania adaptacyjnego;
  • system dynamicznej elektronicznej kontroli zawieszenia;
  • adaptacyjna klimatyzacja dwustrefowa;
  • przyciemniane szyby z filtrem UV;
  • reflektory w technologii LED z automatyczną regulacją wysokości i światłami do jazdy dziennej.
Infiniti Q50 Infiniti Q50 Infiniti

Prowadzenie nacechowane sportem

Mimo, że Q50 jest reprezentacyjnym sedanem klasy premium, użytkownicy doceniają świetne właściwości jezdne. Adaptacyjne zawieszenie osadzone na 19-calowych obręczach ze stopów lekkich, daje poczucie kontroli nad pojazdem w każdych warunkach. Pomaga w tym napęd na obie osie, zaawansowany układ kierowniczy z czujnikami monitorującymi sygnały z drogi oraz dynamiczne jednostki napędowe. Najmocniejsza z nich czerpie moc z 3-litrowego serca V6. 405 koni mechanicznych i 475 Nm pozwala rozpędzić się do setki w 5,1 sekundy i rozpędzić do 250 km/h.

Atrakcyjnie opakowane nowoczesne technologie wraz z mocnymi jednostkami napędowymi, zostały teraz dobrze wycenione.

Więcej o:
Copyright © Agora SA