Czym jest ubezpieczenie Assistance, ile kosztuje i czy warto je wykupić?

Lubisz czuć się bezpiecznie w podróży? Zdecyduj się na dodatkowe ubezpieczenie. Dzięki niemu nie zaskoczą cię nieprzewidziane sytuacje, a pod telefonem przez całą dobę czeka konsultant i serwisant gotów do udzielenia pomocy. Sprawdź, jak to działa.
Skoda 4x4 Skoda 4x4 Fot. materiały partnera

Bezpłatna pomoc

Assistance gwarantuje bezpłatne udzielenie pomocy w wielu sytuacjach. Jeśli twoje auto posiada Gwarancję Mobilności, możesz skorzystać z pakietu w wielu sytuacjach, których na drodze nie brakuje. To między innymi:

  • niespodziewana awaria na drodze, zarówno podczas podróży służbowej, jak i z rodziną;
  • unieruchomienie auta - ta opcja obejmuje brak paliwa, zgubienie kluczyków, wyładowanie akumulatora a także wiele innych awarii;
  • wypadek lub stłuczka uniemożliwiająca dalszą jazdę samochodem.

To tylko część listy. W warunkach umowy jest znacznie więcej sytuacji, w których otrzymasz bezpłatną pomoc.

Nowa Skoda Fabia Nowa Skoda Fabia Fot. materiały prasowe

Kiedy trzeba zapłacić za pomoc?

Gwarancja Mobilności przysługuje kierowcy, gdy jego samochód jest na gwarancji fabrycznej. Pakiet ubezpieczeniowy odnawia się również po każdym przeglądzie w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Jeśli jednak dany egzemplarz nie przeszedł okresowego badania technicznego zalecanego przez producenta lub nie ma ważnych badań potwierdzonych w dowodzie rejestracyjnym, za wybrane usługi trzeba zapłacić we własnym zakresie, ale na bardzo preferencyjnych warunkach. Należą do nich:

  • dojazd pomocy drogowej;
  • próba naprawy lub usprawnienia pojazdu;
  • holowanie samochodu oraz przewóz pasażerów do najbliższego Autoryzowanego Partnera Serwisowego.

Aby podpisać umowę ubezpieczeniową, nie trzeba samemu szukać brokerach. Wystarczy udać się do najbliższego przedstawicielstwa marki lub odwiedzić stronę internetową, by poznać wszelkie szczegóły.

Salon Skody Salon Skody Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Klucz do sukcesu

Ubezpieczenie Assistance oferowane przez Skodę działa na bardzo prostych warunkach. Dodatkowy pakiet gwarantuje spokój w czasie codziennej eksploatacji. Wystarczy, że wjedziesz w dziurę i kłopot gotowy. Uszkodzona opona i felga uniemożliwią dotarcie do celu. W takiej sytuacji wystarczy chwycić za telefon i skontaktować się z konsultantem. Po określeniu położenia pojazdu zostanie wysłana laweta z fachowcem. Jeżeli się da, usterka zostanie usunięta na miejscu. W przeciwnym razie auto trafi do serwisu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.