Hyundai Tucson 2018 czy 2019? Sprawdzamy różnice

Zmiany w kalendarzu, zmiany także w Hyundaiu. Wraz z nadejściem nowego roku, Koreańczycy postanowili odświeżyć swój bestseller. Tucson przeszedł lifting, co nie oznacza, że stary model jest gorszy. Prześwietlamy różnice.
Hyundai Tucson Night Edition Hyundai Tucson Night Edition fot. Hyundai

Hyundai Tucson 2018

Atrakcyjne proporcje Tucsona sprawiają, że ten model bardzo wolno się starzeje. Dynamiczne przetłoczenia i liczne chromowane akcenty dodają mu uroku. Wnętrze zaprojektowano równie ciekawie. Mamy do dyspozycji przestrzeń dla pięciu rosłych pasażerów i spory bagażnik z elektrycznie unoszoną pokrywą. Na pokładzie podstawowej wersji Classic znajdziemy:

- przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne
- systemy kontroli zjazdu i podjazdu
- centralny zamek sterowany pilotem
- manualną klimatyzację
- przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie
- regulowany kąt oparcia kanapy
- 16-calowe felgi aluminiowe
- LED-owe światła do jazdy dziennej
- wielofunkcyjną kierownicę

Lista wyposażenia dodatkowego jest naprawdę długa, podobnie jak ilość jednostek napędowych. Benzynowe generują od 132 do 177 KM. Diesle są aż cztery - 115, 136, 141 i 185 KM. Najmocniejsze warianty można połączyć z automatyczną przekładnią i napędem na obie osie.

Nowoczesną technologię atrakcyjnie opakowano i rozsądnie wyceniono. Model z zeszłego rocznika jest teraz tańszy nawet o 12 tysięcy złotych. Dodatkowymi korzyściami są też rabaty na pakiety wyposażeniowe, ubezpieczenie i premia za odkup starego auta. Poniżej wszystkie szczegóły oferty.

Hyundai Tucson 2018 Hyundai Tucson 2018 fot. Hyundai

Hyundai Tucson 2019

Najnowsze wcielenie Tucsona zyskało przeprojektowany grill, nowy kształt reflektorów z LED-ami do jazdy dziennej, a także nieco zmienione klosze tylnych lamp. Sporo modernizacji pojawiło się też wewnątrz. Mamy do wyboru nowe kolory dekorów, tapicerek, a także bardziej wydajne multimedia. Na liście wyposażenia podstawowej wersji Classic znajdziemy między innymi:

- komplet poduszek powietrznych wraz z kurtynowymi
- manualną klimatyzację
- czujniki ciśnienia w oponach
- sterowane elektrycznie i podgrzewane lusterka boczne
- przednie światła projekcyjne
- czujnik zmierzchu
- radio z RDS i możliwością odtwarzania plików MP3
- 16-calowe felgi aluminiowe
- LED-owe światła do jazdy dziennej
- wielofunkcyjną kierownicę

Pośród jednostek napędowych są bardziej wydajne diesle i sprawdzone silniki benzynowe. Katalog otwiera wolnossący motor o pojemności 1.6 litra i mocy 132 KM. Jego turbodoładowana wersja generuje 177 koni. Wysokoprężne motory są dwa. Słabszy ma 136 KM i można go połączyć z manualną lub automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią, a także napędem na obie osie. 184-konny ropniak występuje z systemem AWD, 8-stopniową skrzynią hydrokinetyczną i układem Mild Hybrid pozwalającym obniżyć zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Udoskonalony Tucson oferuje użytkownikowi lepsze materiały wykończeniowe i jeszcze wyższy komfort. Systemy elektroniczne czuwają nad bezpieczeństwem, a cena kusi. Producent przygotował spore rabaty sięgające 10 tysięcy złotych. Dodatkowymi korzyściami są ubezpieczenie i premia za odkup starego auta. Szczegóły oferty znajdziesz poniżej.

Więcej o: