Ile kosztuje najładniejszy kompaktowy sedan na rynku? Sprawdziliśmy rabaty na A3 Limousine

Czterodrzwiowa wersja A3 łączy w sobie elegancję ze sportem. Jest dostępna z szeregiem dynamicznych silników i w rozmaitych konfiguracjach. Początek roku to także szansa na skorzystanie z dużych rabatów.
Audi A3 Limousine 2.0 TDI quattro Audi A3 Limousine 2.0 TDI quattro Fot. Michał Dek

Jak upolować okazję?

Audi przygotowało specjalną stronę z autami stojącymi u dilerów. Dostępne od ręki modele mają bogate wyposażenie, są gotowe do rejestracji, a oferta jest naprawdę ciekawa. W tej chwili producent oferuje kilkadziesiąt A3 Limousine. Liczba pojazdów z każdym dniem jednak maleje, bowiem rabaty sięgają 25 tysięcy złotych. Klient może też otrzymać atrakcyjne finansowanie.

Audi A3 Limousine 2.0 TDI quattro Audi A3 Limousine 2.0 TDI quattro Fot. Michał Dek

Do wyboru, do koloru

W Audi nie ma miejsca na nudę. Na pokładzie czuć dbałość o najmniejsze detale i materiały wysokiej próby. Liczba elektronicznych systemów może przyprawić o zawrót głowy. Audi wyposażyło swoją najmniejszą limuzynę w szereg systemów, które mają uprzyjemnić i ułatwić życie kierowcy. Na pokładzie A3 znalazł się między innymi asystent jazdy w korku. Jest to układ, który współpracując z Adaptive Cruise Control może przejąć na krótko prowadzenie samochodu - samoczynnie zatrzyma, ruszy i utrzyma pojazd na pasie ruchu pod warunkiem, że nie przekroczymy 65 km/h. Kolejną nowością jest system wspomagający awaryjne hamowanie. Do tego elektroniczny zestaw wskaźników, wydajne nagłośnienie i esencja modelu, czyli jednostki napędowe.

Podstawowe (benzynowe i wysokoprężne) mają 150 koni mechanicznych i gwarantują przyspieszenie do setki na poziomie 8 sekund. Wystarczy jednak zdecydować się na S3, by dysponować stadem 300 KM. Na szczycie cennika stoi RS3, którego 400 koni trafiające na asfalt poprzez automatyczną skrzynię przekazującą moment obrotowy na cztery koła, gwarantują przyspieszenie do setki na poziomie 4 sekund. Wszystkie okazje w jednym miejscu.

Audi A3 Limousine Audi A3 Limousine Fot. Michał Dek

Audi A3 Limousine

W drugiej połowie 2016 roku zadebiutowała zaktualizowana wersja niemieckiej limuzyny. A3 w najnowszej odsłonie upodobniło się do większych modeli. Gabarytami wyraźnie przewyższa hatchbacka, zachowując przy tym zgrabną sylwetkę i detale zarezerwowane dla klasy premium. Na liście wyposażenia znajdziemy światła wykonane w technologii Matrix LED, 20-calowe obręcze ze stopów lekkich, a także liczne ozdobne akcenty i przetłoczenia nadające limuzynie dynamiczny wyraz.

Więcej o: