Zajrzeliśmy do pierwszego w Polsce wirtualnego salonu z autami na abonament. Co można w nim znaleźć?

Platforma carsmile to pierwszy w Polsce wirtualny salon samochodów na abonament. Twórcy carsmile przekonują, że to wyjątkowo korzystna oferta i przyszłość jeśli chodzi o użytkowanie samochodów. Na czym to polega?
Nissan Qashqai Nissan Qashqai Carsmile

Co znajdziemy w wirtualnym salonie

Samochody na abonament działają na podobnej zasadzie co Spotify czy Netflix. Kierowca płaci ustaloną miesięczną stawkę i użytkuje samochód. Coraz większa popularność abonamentów w Polsce zaowocowała powstaniem platformy carsmile, czyli pierwszego w naszym kraju wirtualnego salonu z autami na abonament. Znajdziemy w nim auta wielu producentów i z wielu segmentów. Przykład? Najczęściej kupowany SUV w Polsce, czyli Nissan Qashqai w wersji Acenta, za 1090 zł brutto miesięcznie plus kilkadziesiąt groszy za przejechane kilometry. W cenie są serwis, naprawy, ubezpieczenie, assistance, opony i samochód zastępczy. Limit kilometrów? Brak.

Volvo XS60 Volvo XS60 Carsmile

13 kategorii

Zwolennicy samochodów na abonament podkreślają, że samochód już po 3 latach traci połowę wartości, nie opłaca się więc w niego inwestować oszczędności życia. Nie każdy z takim podejściem się zgodzi, ale na rynku jest coraz więcej osób, które wolą auto użytkować niż posiadać na własność. - Firma carsmile wychodzi z założenia, że nie warto traktować samochodu jako inwestycji, lecz używać go jak telefonu i płacić miesięczny abonament. Abonament w carsmile składa się z części stałej oraz niewielkiej stawki za kilometr - tłumaczy prezes.

Abonament w carsmile oferuje 13 kategorii pojazdów, 30 najpopularniejszych marek, 150 modeli samochodów, ponad tysiąc wersji wyposażenia. Każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie.

Co ciekawe, cały proces zamówienia wybranego przez użytkownika samochodu odbywa się całkowicie online. System weryfikuje dane osobowe oraz sprawdza użytkownika w bazach dłużników. Później generowana jest prosta umowa, którą akceptuje się kodem sms. Tożsamość użytkownika weryfikowana jest poprzez przelew bankowy pierwszej raty.

Samochód można odebrać w wybranym salonie albo poprosić o dostarczenie pod wskazany adres.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.