Taksówkarze cenią ją za niezawodność. Sprawdziliśmy cennik hybrydowej Toyoty

Toyota nie ma sobie równych na rynku aut hybrydowych. Jednym z takich samochodów jest bezkonkurencyjny Auris. Występuje w wersji hatchback i kombi. Toyota przygotowała ciekawą ofertę, obok której nie można przejść obojętnie.
Toyota Auris Freestyle Toyota Auris Freestyle fot. Toyota

Najczęściej kupowana kompaktowa hybryda w Polsce i w Europie

Auris jest najpopularniejszym autem kompaktowym z napędem hybrydowym. Prym wiedzie nie tylko w Polsce, lecz również w całej Europie. Najnowszy model zadebiutował w 2012 roku i produkowany jest w japońskich oraz angielskich zakładach koncernu. Auto występuje z nadwoziem w dwóch wersjach - hatchback i kombi. Zwłaszcza tę drugą upodobały sobie firmy dbające o niską emisję szkodliwych związków do atmosfery, a także taksówkarze. Tę akurat grupę napędza niezawodność i niskie koszty bieżącego serwisu. Atrakcyjne są też specjalne oferty dla wybranych grup zawodowych. Poniżej znajdziesz ceny Toyoty Auris - niższe niż dotychczas, bo w Toyocie rozpoczął się kulminacyjny moment wyprzedaży.

Toyota Auris Freestyle Toyota Auris Freestyle fot. Toyota

Dopracowana hybryda

Mimo, że Auris oferuje klientom kilka rodzajów napędu, to hybryda cieszy się największym powodzeniem. Układ bazuje na benzynowym silniku o pojemności 1.8 litra o mocy 99 koni mechanicznych. Uzupełnia go jednostka elektryczna generująca aż 80 KM. Tandem rozwija 136 KM, co przekłada się nie tylko na dobre osiągi, lecz również umiarkowaną konsumpcję paliwa. Dzięki elektrycznemu motorowi, Toyota potrafi przejechać kilka kilometrów w sprzyjających warunkach w trybie bezemisyjnym. Akumulatory szybko się regenerują, odzyskując energię chociażby podczas hamowania. Wprawni kierowcy bez trudu osiągną w korkach zużycie paliwa na poziomie 4-4,5 litra. To bezkonkurencyjny wynik. Ponadto, japoński kompakt jest też dość żwawy. Do setki przyspiesza w 11,2 sekundy i rozpędza się do 175 km/h.

Toyota Auris Toyota Auris Toyota

Jak nie teraz, to kiedy?

Nie dość, że ulubione auto taksówkarzy jest rozsądnie wycenione, to obecnie można liczyć na dodatkowe, spore rabaty. Na korzyść w wysokości 11 200 złotych można liczyć decydując się na wersję z 99-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1.33 litra. Wybierając hybrydę, zaoszczędzicie przynajmniej 7 tysięcy złotych. Dodatkowe upusty przewidziano na pakiety wyposażeniowe i atrakcyjne warunki finansowania. Finalnie, klient może zyskać nawet 14 tysięcy zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.