Nowe auto za 391 zł miesięcznie. Sprawdzamy szczegóły

Nowego Nissana Micrę można mieć już za 391 zł miesięcznie - mówi cennik Nissana. Sprawdziliśmy tę ofertę.
Nissan Micra Nissan Micra fot. Nissan

Świetna Micra za kilkaset złotych miesięcznie

Nowa Micra to czołówka segmentu B - przestronna, o świetnych właściwościach jezdnych, dobrze wykończona i zaskakująco praktyczna. Oferuje mnóstwo opcji personalizacji, sporo korzystnych pakietów wyposażenia i niewygórowane ceny, które niedawno obniżono nawet o ponad 5 tys. zł. To każe dopisać Micrę do najlepiej wycenionych aut w segmencie B.

Nissan Micra Nissan Micra fot. Nissan

Wyposażenie standardowe Nissana Micry

Bazowa wersja Visia wbrew pozorom nie jest tylko wabikiem cenowym, co zdarza się konkurentom Micry. Miejski Nissan już w najtańszej wersji wyposażony jest m.in. w: elektrycznie regulowane lusterka, LED-owe światła do jazdy dziennej, tylny spojler dachowy, miękkie materiały we wnętrzu, elektrycznie regulowane szyby przednie, dwupłaszczyznową regulację kolumny kierowniczej, fotel kierowcy z regulacją wysokości, centralny zamek z pilotem, 6 poduszek powietrznych, automatyczny hamulec awaryjny, system kontroli ciśnienia w oponach, system wspomagania ruszania pod górę, czujnik zmierzchu.

Wszystko to połączone z oszczędnym silnikiem o pojemności 1.0 l i mocy 71 KM.

Nissan Micra 1.5 dCi Nissan Micra 1.5 dCi Bartosz Gondek

391 zł miesięcznie za Micrę?

W cenniku Micry znajduje się informacja o tym, że auto można mieć za 391 zł miesięcznie. To wręcz niewiarygodnie niska opłata, która przykuła naszą uwagę. Dokładnie przyjrzeliśmy się tej ofercie.

Jak się okazuje, nie chodzi o tzw. abonament, w którym nieduże raty i krótki okres kredytowania są normą (zwykle do 36 miesięcy). W przypadku tej oferty mówimy o klasycznym kredycie ze wszystkimi jego wadami i zaletami.

Po pierwsze, oferta przewiduje 50 proc. wpłaty własnej. W tym przypadku mowa o kwocie 27 tys. zł (cena auta w kredycie zawsze przekracza cenę auta kupowanego za gotówkę, o czym zawsze trzeba pamiętać). Okres kredytowania? 60 miesięcy, czyli okrągłe pięć lat. Miesięczna rata uwzględniająca wszystkie koszta bankowe wynosi nie 391 zł lecz 450 zł, co i tak wydaje się kwotą bardzo atrakcyjną.

Wpłata własna podana w tym przykładzie stanowi 50 proc. wartości samochodu. To dużo, szczególnie gdy porównamy to z ofertami tzw. abonamentów, w których wpłata własna może nie istnieć. Ale kredyt oferowany na Micrę ma kilka niezaprzeczalnych zalet:

1) Po okresie kredytowania stajesz się właścicielem samochodu. W abonamentach rata wykupowa jest zaporowa, dlatego banki mogą sobie pozwolić na zerową wpłatę własną
2) Klient nie deklaruje rocznego przebiegu. Jeździ, ile chce. Nie liczy kilometrów.
3) Rata miesięczna przy tak dużej wpłacie własnej jest znacznie mniejsza niż w przypadku niewysokich przecież rat abonamentowych
4) Większa kwota wpłaty własnej to mniejsza kwota zaciąganego kredytu, czyli w rezultacie mniejsze odsetki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.