Seat rozpoczął przedsprzedaż. Nowy, najmniejszy SUV sporo tańszy

Seat przyjął ciekawą taktykę. Podczas, gdy inni wyprzedają bieżący rocznik, Hiszpanie oferują duży rabat na auta wyprodukowane w 2019. Korzyści objęły jednego z najciekawszych i najmniejszych w portfolio marki crossovera.
Seat Arona 2017 Seat Arona 2017 fot. Seat

Wszechstronność wpisana w DNA

Dynamiczna sprzedaż Seata w Polsce wynika z mocnej ofensywy modelowej. Obok Ibizy, Leona i Alhambry, mamy do dyspozycji trzy dopracowane SUV-y - Aronę, Atekę oraz debiutującego właśnie w Europie Terraco. Najmniejszy z nich szturmem podbija nie tylko europejskie rynki, lecz również przypadł do gustu polskim klientom. Dlaczego?

Osoby szukające rekreacyjnego samochodu, powinni skierować swą uwagę na Aronę. Hiszpański crossover ma zwiększony prześwit, dzięki czemu miejskie krawężniki mu niestraszne. Nieźle spisuje się też na autostradach, gdzie przekonuje pewnym zachowaniem na drodze i skutecznym wyciszeniem przedziału pasażerskiego. Z Ibizy przejął dopracowany układ jezdny i bogate wyposażenie. Zestaw multimedialny obsługuje nie tylko nawigację i kamerę cofania, lecz również efektywnie współpracuje z nowoczesnymi smartfonami, pozwalając przenieść na centralny ekran dotykowy ulubione aplikacje. Mamy też do dyspozycji szereg systemów bezpieczeństwa, a całość atrakcyjnie opakowaną i wycenioną, bo w salonach Seata właśnie ruszyła przedsprzedaż aut z rocznika 2019.

Seat Arona 2017 Seat Arona 2017 fot. Seat

Silniki

Pod maską Arony może pracować jeden z dwóch doładowanych silników benzynowych. 1.0 TSI w podstawowej wersji rozwija 95 KM i współpracuje z manualną, 5-stopniową skrzynią. 115-konny wariant łączy się z 6-biegową przekładnią lub 7-stopniowym, dwusprzęgłowym DSG. Na szczycie gamy stoi 1.5 TSI o mocy 150 KM. Gwarantuje przyspieszenie do setki w 8,2 sekundy.

Seat Arona Seat Arona fot. Seat

Dynamika w standardzie

Możemy też liczyć na niezłe wyposażenie już podstawowej wersji Reference. Oto niektóre z udogodnień:

- wielofunkcyjna kierownica
- zestaw multimedialny z kolorowym, 6,5-calowym ekranem dotykowym
- centralny zamek ze zdalnym sterowaniem
- manualna klimatyzacja
- elektrycznie regulowane przednie i tylne szyby

Ponadto, liczą się korzyści finansowe. Suma rabatów wynosi aż 8 tysięcy złotych na dowolną konfigurację wyposażeniowo-silnikową. Seat dokłada również 5-letnią gwarancję i atrakcyjny system finansowania. Dokładne ceny sprawdzisz klikając w link poniżej.