Rapid znika z rynku. Zastąpi go zupełnie nowy model. Z tej okazji Skoda przygotowała nowy cennik

U Czechów następuje historyczna zmiana warty. Z oferty zniknie Rapid, z w jego miejsce pojawi się kompaktowa Scala. Z tej okazji na stary model Skoda przygotowała duże rabaty i pakiety korzyści.
Skoda Rapid 2017 Skoda Rapid 2017 fot. Skoda

Ulubieniec taksówkarzy

Mimo, że Rapid powoli ustępuje miejsca Scali (więcej o nowym modelu dowiesz się w dalszej części tekstu), nie można mu odmówić nowoczesności. Z uwagi na dobrą relację ceny do przestronności, jest częstym widokiem pod szyldami korporacji taksówkarskich. Występuje jako hatchback i liftback. Ogromny bagażnik i dużo miejsca w drugim rzędzie potrafią uprzyjemnić długą podróż. Wobec tego, trudno przejść obojętnie obok rabatów sięgających blisko 10 tysięcy złotych.

Skoda Rapid 2017 Skoda Rapid 2017 fot. Skoda

Bogate wyposażenie

Jak przystało na Skodę, lista wyposażenia może być bardzo długa. Już w standardzie możemy liczyć na manualną klimatyzację, elektrycznie regulowany szyby i lusterka, a także komputer pokładowy i szereg systemów elektronicznych wspierających kierowcę podczas jazdy. W droższych wersjach występuje panoramiczne okno dachowe, 17-calowe obręcze ze stopów lekkich, automatyczna klimatyzacji, tempomat i biksenonowe reflektory z LED-ami do jazdy dziennej. Nowy cennik Rapida przygotowany z okazji nadchodzącego zmierzchu jego rynkowej obecności znajdziesz poniżej.

Skoda Scala Skoda Scala Fot. Skoda

Gorąca nowość

Kilka miesięcy temu szef Skody, Bernhard Maier, zapowiedział nowy rozdział w klasie kompaktowych samochodów. Dodał, że trzy lata intensywnych badań i 2 mln kilometrów testowych sprawią, że na rynku pojawi się auto, które będzie wyznaczać nowe standardy w zakresie designu i technologii.

Skoda Scala ma 4362 mm długości, 1793 szerokości i 1471 wysokości. Do tego długi rozstaw osi wynoszący 2649 mm sprawi, że w kabinie będzie sporo miejsca. Oprócz tego do dyspozycji klientów oddano pokaźny bagażnik o pojemności 467 litrów. Na pokładzie pojawią się też nowe technologie z zakresu łączności i bezpieczeństwa, znane dotychczas z samochodów z segmentu premium: systemy wspomagające parkowanie, zmianę pasa ruchu i monitorujące odległość od poprzedzającego pojazdu, takie jak: Park AssistFront Assist, Lane Assist, Crew Protect Assist. Deskę rozdzielczą wypełni 9,2-calowy, dotykowy ekran, a przed oczami kierowcy zestaw wirtualnych wskaźników. To wszystko już w przyszłym roku.

Więcej o: