Zwykły kredyt czy abonament? Sprawdzamy różnicę w wysokości rat

Oferta finansowania samochodów jest na tyle szeroka, że trudno wybrać odpowiednią. Właśnie dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne produkty. Do najpopularniejszych należy leasing i kredyt. Który będzie lepiej dopasowany do twoich potrzeb?
Nissan X-Trail 2017 Nissan X-Trail 2017 fot. Nissan

Co dla kogo?

Abonament to wygodna forma dla osób, które częściej zmieniają auto. Krótszy okres finansowania sprawia, że ofertę można łatwiej dopasować to własnych potrzeb. Należy określić wysokość wkładu własnego, długość trwania programu (2-3 lata) i przekonać się, czy rata na pożądany model będzie spełniać nasze oczekiwania. Warto dodać, że w programie Kredyt Select wysokość miesięcznej opłaty będzie niższa, niż w przypadku standardowego leasingu.

Klasyczny leasing wymaga uiszczenia opłaty wstępnej w wysokości minimum 10% wartości samochodu, a okres trwania umowy zawiera się w przedziale 24-60 miesięcy. Raty miesięczne są równe, natomiast stawka ubezpieczeniowa doliczona do okresowej opłaty zaczyna się od 4.9% ceny pojazdu. W przypadku programu Leasing Select możemy obniżyć wkład własny do 0%, a na koniec umowy oddać lub wypić auto. Więcej szczegółów znajdziecie pod poniższym linkiem.

Nissan X-Trail 2017 Nissan X-Trail 2017 fot. Nissan

X-Trail już za kilkaset złotych

Największy SUV-ów w gamie Nissana jest jednym z motorów napędowych koncernów i autem chętnie wybieranym przez Polaków. W związku z tym na jego przykładzie pokażemy różnicę w ratach wynikających z warunków poszczególnych programów leasingowych. Jeśli zdecydujemy się na standardowy leasing, miesięczna opłata wyniesie 1009 złotych. Wystarczy jednak wybrać Leasing Select, by obniżyć ratę do 592 zł. Wyliczenia obowiązują dla wersji DIG-T 160 KM Visia z wpłatą własną na poziomie 30% i okresie finansowania równym 36 miesięcy. Podane kwoty są wartościami netto.

Oddaj lub wymień auto

Na koniec okresu leasingowego klient może zwrócić pojazd lub zdecydować się na kolejny na preferencyjnych warunkach. Warto też wiedzieć, że wszystkie modele Nissana są dostępne w finansowaniu Select. Jeśli chcesz przekonać się, ile będzie kosztować miesięcznie Micra, Qashqai, Juke, Navara lub elektryczny Leaf, kliknij w poniższy link, by dokonać precyzyjnej kalkulacji.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.