Co to jest Kredyt Niskich Rat? Obliczamy miesięczną kwotę abonamentu za nowy samochód

Nie trzeba mieć kilkudziesięciu tysięcy złotych, by wyjechać z salonu nowym samochodem. Wystarczy odpowiednio dobrany pod własne możliwości program finansowy i zaledwie kilkaset złotych miesięcznie. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę.
Skoda Kodiaq RS Skoda Kodiaq RS fot. Maciej Gis

7 modeli do wyboru

Narzędzie opracowane przez Skodę pozwala dopasować ofertę do własnych możliwości finansowych. Mamy do wyboru aż 7 modeli - Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Superb, Karoq i Kodiaq. Przed decyzją o konkretnym aucie, warto przemyśleć, gdzie będziemy je wykorzystywać i do jakich celów ma służyć. Im droższy samochód, tym miesięczna rata będzie wyższa.

Nowa Skoda Fabia Nowa Skoda Fabia Fot. Konfigurator Skody

Szerokie spektrum możliwości

Internetowy algorytm pozwala precyzyjnie określić poszczególne parametry. Długość trwania programu zależy od indywidualnych preferencji. Najkrótszy może trwać 24, zaś najdłuższy 48 miesięcy. Kolejną pozycję zajmuje wysokość wkładu własnego wyrażona procentami wartości pojazdu - od 0 do 35. Im opłata wstępna wyższa, tym miesięczna rata będzie niższa. Przy Skodzie Citigo lub Fabii, wyniesie zaledwie kilka tysięcy złotych, co warto akurat rozważyć. Wpływ na wysokość kwoty kredytu ma również roczny przebieg. Minimalny kilometraż został ustalony na poziomie 10 tysięcy, zaś maksymalny 40 tysięcy kilometrów. Szybkie działanie poszczególnych suwaków pozwala błyskawicznie dopasować finalną wartość programu finansowego do własnych możliwości. W razie wątpliwości, można też skontaktować się z handlowcem.

Kilkaset złotych miesięcznie

Oferty cenowe są bardzo przystępne. Przy 4-letnim założeniu kredytu, 10-procentowym wkładzie własnym i 10 tysiącach kilometrów rocznego przebiegu, Fabię z podstawowym silnikiem MPI można mieć za 468 złotych miesięcznie. Jeśli potrzebujecie większej przestrzeni, lepsza okaże się Octavia. 3-letni program z opłatą wstępną na poziomie 20% i kilometrażem z limitem 30 tysięcy km ustali stawkę w wysokości 892 złotych. W pierwszym roku klient otrzymuje w pakiecie ubezpieczenie komunikacyjne o wartości 2217 zł. W kolejnych latach OC i AC leży po stronie nabywcy. Ponadto, należy też liczyć się z umownymi karami za przekroczenie limitu ustalonego przebiegu. W związku z tym, przed podpisaniem finalnej umowy trzeba dobrze przeanalizować własne potrzeby i przejrzeć wszystkie możliwości finansowania, które znajdziecie poniżej.

Więcej o: