Oto nowy Land Cruiser! Toyota pokazała cennik legendarnej terenówki

Model sprzedawany w 190 krajach słynie z niezawodności, ogromnej dzielności w terenie i pojemnego wnętrza ociekającego luksusem zarezerwowanym dla klasy premium. Najnowsza generacja została wyceniona. W swojej klasie nie ma konkurencji.
Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser fot. Toyota

Silna reputacja

Niezrównane własności terenowe zaowocowały niekwestionowaną reputacją jednego z najwytrzymalszych i najbardziej niezawodnych pojazdów świata z napędem 4x4. To sprawiło, że Land Cruiser jest najchętniej kupowanym samochodem tego segmentu w ponad 10 krajach europejskich. Kluczem do legendarnych możliwości terenowych Toyoty jest bardzo trwała, odporna na odkształcenia i unikalna w tym segmencie pojazdów konstrukcja nadwozia mocowanego na ramie. Łatwa w konserwacji i naprawie, gwarantująca połączenie bardzo wysokiej wytrzymałości i sprawdzonej trwałości. Zapewnia nie tylko wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami, ale również znacznie zmniejsza podatność podwozia na obciążenia skręcające. Japońska terenówka wjedzie tam, gdzie większość topowych SUV-ów się podda. Poniżej znajdziecie link do cennika.

Toyota Land Cruiser 2018 Toyota Land Cruiser 2018 fot. Toyota

Doskonały diesel

W zachodnioeuropejskich krajach dostępny jest tylko jeden silnik. To 4-cylindrowa, 16-zaworowa jednostka o pojemności 2.8 litra. Generuje 177 koni mechanicznych i 450 Nm. Może współpracować z manualną lub automatyczną przekładnią o sześciu stopniach. W tym drugim przypadku do setki przyspiesza w 12,7 sekundy i rozpędza się do 175 km/h. Zużycie w cyklu średnim wynosi 7,4 litra, a emisja CO2 to 194 g/km.

Polski importer opublikował ceny Land Cruisera. Auto dostępne jest już w wyprzedaży rocznika. Ze wszystkich modeli japońskiej marki to właśnie Land Cruiser oferowany jest z największymi rabatami.

Toyota Land Cruiser 2018 Toyota Land Cruiser 2018 fot. Toyota

Bogate wyposażenie

Land Cruiser wyposażony jest w ergonomiczne i funkcjonalnie pogrupowane elementy sterowania oraz deskę rozdzielczą nowej konstrukcji, w której znalazł się duży, 8-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego Toyota Touch 2 with Go, zestaw elektronicznych wskaźników Optitron oraz obsługiwany z kierownicy 4,2-calowy wyświetlacz wielofunkcyjny.
Komfort na pokładzie zwiększono też dzięki wprowadzeniu wentylacji przednich siedzeń, ogrzewaniu kanapy oraz zastosowaniu elektrycznie podgrzewanej szyby przedniej i podgrzewanych dysz spryskiwaczy. Całość solidnie złożono z wysokiej jakości materiałów, co umili eksploatację nie tylko w mieście i na autostradzie, lecz również w wymagającym terenie. A to wszystko dostępne w wielu rozsądnych programach finansowania.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.