Nadjeżdża nowa Toyota RAV4. Ceny obecnej generacji mocno w dół

Na początku przyszłego roku na europejskim rynku zadebiutuje piąta generacja RAV4. To oznacza, że czwarte wcielenie można teraz kupić ze sporymi rabatami? Dlaczego warto wykorzystać okazję?
Toyota RAV4 Toyota RAV4 fot. Toyota

Obecna generacja RAV4

Kilkuletni staż rynkowy obecnego modelu wcale nie przeszkadza w skutecznym przyciąganiu klientów do salonów. Czwarte wcielenie od swojego debiutu w 2012 roku znajduje się w ścisłej czołówce sprzedaży w mocno obstawionym segmencie SUV-ów klasy kompaktowej. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na wysoką pozycję w rankingach niezawodności, przestronne i funkcjonalne wnętrze, dobre właściwości jezdne i napęd hybrydowy, będący motorem sprzedaży. Pozwala pokonać krótki dystans wyłącznie na prądzie i istotnie przyczynia się do niskiego zużycia paliwa. Producent podaje, że konsumpcja w mieście wynosi zaledwie 5,1 litra, a emisja CO2 115 g/km. Klienci mogą też zdecydować się na wolnossącą, benzynową odmianę o pojemności 2 litrów i mocy 152 KM lub wysokoprężny wariant opracowany we współpracy z BMW. To 2.0 D-4D generujący 143 KM i 320 Nm w przedziale 1750-2250 obr./min,. Poniżej sprawdzisz, jak duże rabaty Toyota daje na odchodzące RAV4.

Toyota RAV4 Hybrid 2018 Toyota RAV4 Hybrid 2018 fot. Toyota

Nowa toyota RAV4

Najnowsze wcielenie już za kilka miesięcy pojawi się na polskich drogach. Auto urosło i zyskało bardzo nowoczesne kształty. RAV4 oparto na nowej platformie TNGA, z której korzysta model Camry i Corolla zastępująca Aurisa. Opracowana od podstaw modułowa płyta podłogowa oznacza obniżony środek ciężkości, lepsze prowadzenie i dużo większą sztywność całego auta. Znacznie ulepszony ma być także napęd 4x4.

Każda Toyota RAV4 będzie wyposażona w 8 poduszek powietrznych i pakiet Toyota Safety Sense. W jego skład wejdą m.in.: system awaryjnego hamowania i zapobiegania kolizjom z funkcją wykrywania pieszych, adaptacyjne reflektory, system rozpoznający znaki drogowe, asystent utrzymania pasa ruchu, adaptacyjny tempomat i system ostrzegający o wyjechaniu z pasa ruchu z funkcją automatycznej korekty.

W kabinie pojawiło się nowe multimedia, lepsze materiały wykończeniowe i znacznie więcej przestrzeni, dzięki zwiększonemu rozstawowi osi.

Pod maską znajdziemy 2.5-litrowy silnik benzynowy występujący w tandemie z elektrycznym. Auto będzie dostępne z napędem na przednią lub osie osie. Maksymalna moc układu wynosi 222 KM.

Toyota RAV4 Toyota RAV4 fot. Toyota

Korzystne warunki zakupu

Poza przyjaznymi na co dzień cechami RAV4, kluczową rolę przy kupnie odgrywa cena. Zmiana generacji to najlepszy czas na skorzystanie z promocji. Czwarte wcielenie wciąż ma się świetnie, a w bieżącej ofercie jest tańsze nawet o 21 200 złotych. Dodatkowe korzyści można zyskać przy wyborze jednego z programów finansowania oraz akcesoriów z katalogu Toyoty. Więcej informacji znajdziesz poniżej.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.