Skąd się wziął sukces Tucsona? Długa lista wyposażenia za nieduże pieniądze

Tucson od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce rankingów sprzedaży nie tylko w Europie, lecz również w Polsce. Druga generacja przeszła niedawno lifting. Zyskała na atrakcyjności, otrzymała bogatsze wyposażenie, a teraz dostępna jest także w dużo niższej cenie.
Hyundai Tucson 2018 Hyundai Tucson 2018 fot. Hyundai

Rozsądnie wyceniony

Hyundai chce umocnić Tucsona na pozycji lidera w Polsce w swoim segmencie. Teraz kompaktowego SUV-a można kupić z upustem do 9 tysięcy złotych, a premia za odkup starego auta wynosi dodatkowe 2 tysiące. To jednak nie koniec, bo w salonach Hyundaia rozpoczęła się właśnie promocja Last Minute, czyli po prostu wyprzedaż rocznika 2018. W jej ramach suma korzyści przy zakupie Tucsona wynosi aż 17 tysięcy zł. Dodatkowy bonus stanowi gwarancja na 5 lat bez limitu kilometrów. Dokładny cennik wszystkich wersji Tucsona i informacje o rabatach znajdziesz poniżej.

Hyundai Tucson 2018 Hyundai Tucson 2018 fot. Hyundai

SUV nr 1 w Polsce

W sierpniu tego roku Hyundai Tucson okazał się numerem 2 wśród polskich klientów indywidualnych. Wynik kompaktowego SUV-a imponuje tym bardziej, że żaden z bezpośrednich konkurentów nie może się pochwalić podobnym sukcesem - najbliższy rywal uplasował się dopiero na 15. miejscu.

Jeżeli pod uwagę weźmiemy cały rok 2018, to Hyundai Tucson również okaże się bestsellerem w swoim segmencie. Jako jedyny pośród klasowych rywali znalazł się w pierwszej dziesiątce polskiego rankingu sprzedaży.

Hyundai Tucson 2018 Hyundai Tucson 2018 fot. Maciej Gis

Bogactwo w standardzie

Tucson jest jednym z największych przedstawicieli kompaktowego gatunku. Jego wnętrze w komfortowych warunkach przewiezie komplet pasażerów na długim dystansie. Przednie fotele mogą być podgrzewane (również kierownica) i wentylowane. Oparcie kanapy drugiego rzędu ma regulację kąta pochylenia w zakresie kilkunastu stopni. Imponuje też bagażnik, który w standardowej konfiguracji zmieści 513 litrów. Po złożeniu kanapy jego pojemność rośnie do 1503 litrów.

Tucson to także szeroka lista udogodnień już w podstawowej specyfikacji Classic. Na pokładzie atrakcyjnego SUV-a znajdziemy przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, cztery szyby sterowane elektrycznie, manualną klimatyzację, centralny zamek z alarmem sterowany pilotem, roletę przestrzeni bagażowej, a także szereg systemów bezpieczeństwa i tych wspomagających jazdę w terenie - asystent zjazdu i podjazdu pod górkę.

W droższych wersjach dodatków jest jeszcze więcej. Niektóre z nich zarezerwowane były dotąd dla samochodów z metką premium.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.