Sprawdziliśmy, jak działa kalkulator rat. Na jakie auto cię stać?

Nie trzeba wychodzić z domu, by precyzyjnie wyliczyć ratę za pojazd, który akurat sobie wymarzyliśmy. To ogromna oszczędność czasu i jednocześnie możliwość porównania dziesiątek rozmaitych ofert. Jak działa takie urządzenie?
Kalkulator MINI Kalkulator MINI Fot. MINI

Intuicyjne suwaki

Algorytm opiera się na czterech suwakach. Pierwszy z nich dotyczy miesięcznej raty, na którą klient może sobie pozwolić. System określa dolną i górną granicę i błyskawicznie aktualizuje zakres dostępnych samochodów. Ustaliliśmy zakres kwotowy na poziomie 800-950 złotych. Co możemy dostać w tej cenie?

Wyszukiwarka znalazła między innymi Mini One D z wysokoprężnym silnikiem o pojemności 1.5 litra i mocy 95 koni mechanicznych. Po kliknięciu w animację przedstawiającą samochód pojawi się kolejne okno z danymi technicznymi, wyposażeniem, ceną katalogową brutto, a także możliwością umówienia się na spotkanie z handlowcem lub od razu jazdę próbną w preferowanym terminie. Narzędzie można sprawdzić poniżej.

Abonament szyty na miarę

Następny suwak pozwala ustalić czas trwania umowy leasingowej. W tym przypadku widełki przewidują okres od 24 do 60 miesięcy. Warto też zadeklarować orientacyjny roczny przebieg samochodu, a także ustalić wysokość opłaty wstępnej, choć ta akurat nie jest warunkiem koniecznym. Co istotne, każdy z tych parametrów ma wpływ na miesięczną ratę, więc warto się dobrze zastanowić nad własnymi możliwościami finansowymi.

Ponadto, wyszukiwarka obejmuje rozmaite specyfikacje wyposażeniowe, warianty silnikowe, segment samochodu, a także rodzaj nadwozia. Wszystko po to, by przedstawić klientowi możliwie najszerszą paletę możliwości.

Narzędzie opracowane przez Mini mocno ułatwia dobór auta i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jeśli jesteście zdecydowani, większość formalności można załatwić przez internet i telefon, wraz z przygotowaniem wstępnej umowy. Wobec tego sam sprawdź (link poniżej), na jaki samochód ciebie stać.

Więcej o: