To jedna z najważniejszych premier Lexusa ostatnich lat. Najmniejszy SUV UX trafił do polskich salonów. Znamy ceny

SUV UX to jedna z najciekawszych premier ostatnich miesięcy i jedna z najważniejszych nowości Lexusa w ostatnich latach. Japończycy wchodzą tym modelem do coraz popularniejszego segmentu kompaktowych SUV-ów. UX zmierzy się nie tylko z Audi Q3 i BMW X1, ale też nowymi graczami jak Volvo XC40 i Jaguar E-Pace. Ile trzeba zapłacić za nowego Lexusa?
Lexus UX Lexus UX fot. Lexus

Lexus UX - ceny

Pierwsze egzemplarze Lexusa UX trafią do polskich klientów w marcu, ale już w październiku rozpocznie się przyjmowanie zamówień na nowego SUV-a Japończyków. Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych.

- Benzynowy Lexus UX 200 - silnik 2.0 o mocy 171 KM, napęd na przód, skrzynia biegów Direct-Shift CVT.
- Hybrydowy Lexus UX 250H - benzynowy silnik 2.0 plus silnik elektryczny, łączna moc 178 KM, napęd na przód lub AWD, hybryda czwartej generacji.

W rozpoczynającej się w październiku przedsprzedaży UX będzie o 13 tys. zł tańszy niż w standardowej ofercie. Pełny cennik znajdziesz w poniższym linku.

Lexus UX Lexus UX fot. Lexus

Lexus UX - wyposażenie standardowe

Porównując ceny UX-a do konkurentów, warto pamiętać o wyposażeniu standardowym. A jego lista w najnowszym SUV-ie Lexusa jest długa. Znajdują się na niej m.in.: pełny pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System+ 2 (w jego skład wchodzą takie układy jak Pre-Collision System, zmniejszający ryzyko kolizji, zdolny do wykrywania pieszych i rowerzystów, Lane Tracing Assist, zapobiegający opuszczeniu pasa ruchu i Adaptive Cruise Control - aktywny tempomat znany z modeli LS i LC), światła LED, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja, cyfrowe wskaźniki, system audio z 6 głośnikami, podgrzewane fotele przednie i kamera cofania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.