Stała rata, serwis w cenie, zero wpłaty własnej, czyli o co chodzi w Smartplanie

Zakup samochodu za gotówkę wypierany jest specjalnymi ofertami finansowania. Nic w tym dziwnego - korzyści z nowoczesnych leasingów i kredytów jest coraz więcej. Co daje zakup samochodu w formie abonamentu?
Lexus NX Lexus NX Fot. Lexus

Samochód w abonamencie

Wysokość opłaty wstępnej zależy od klienta. Im wyższa, tym mniejsza rata miesięczna. Większość producentów daje możliwość obniżenia opłaty wstępnej nawet do zera. Od klienta zależy też okres użytkowania samochodu, deklaracja rocznego przebiegu i to, co zrobi z samochodem po zakończeniu okresu abonamentowego - wykupi auto za gotówkę, rozłoży jego spłatę na raty, czy wymieni na nowe.

Banki i dilerzy oczywiście zarabiają na sprzedawanych w ten sposób samochodach, ale dla klientów to i tak bardzo korzystne rozwiązania. W niskiej, stałej racie zawierają się najczęściej: serwis, wymiana opon i ubezpieczenie - koszty są przewidywalne, stałe i nieduże. Takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla klientów indywidualnych, ale również (a może przede wszystkim) dla firm (w tym tych jednoosobowych) - cała rata leasigowa stanowi koszt uzyskania przychodu, co pozwala na dodatkowe oszczędności podatkowe.

Leasing Smartplan

Im mniej auto traci na wartości, tym mniejsza miesięczna rata - abonamenty, nowoczesne leasingi i kredyty obliczone są właśnie na utratę wartości. Dlatego warto zainteresować się markami japońskimi (marki niemieckie, francuskie czy koreańskie również mają takie rozwiązania w swojej ofercie, gwarantując stałą ratę). Lexus i Toyota oferują usługi Smartplan obejmujące specjalne kredyty i leasingi.

Lexus NX 2017 Lexus NX 2017 fot. Lexus

Lexus NX w leasingu Smartplan

Lexus NX to najczęściej kupowane auto tej marki. Japończycy chcą jeszcze bardziej nakręcić sprzedaż tego samochodu w Polsce, oferując ogrom korzyści przy zakupie. Obliczyliśmy, że w przypadku NX-a 300 E-FOUR Comfort z pakietami LexusPremiumNavigation i LSS+ korzyść wynosi 62 700 zł. W tym segmencie takie rabaty są naprawdę rzadko spotykane.

Powiedzmy jednak, że egzemplarze objęte wyprzedażą nas nie interesują. Chcemy skonfigurować własnego Lexusa i finansować jego zakup leasingiem Smartplan. Wybieramy:
- 10-procentową wpłatę własną,
- 36-miesięczny okres spłaty z limitem 60 tys. km,
- nasz NX to wersja 300h Elegance, do której dodaliśmy pakiet Business.

Nasze auto warte jest 191 800 zł brutto i jest wyposażone w: reflektory przednie Full LED, dwustrefową, automatyczną klimatyzację, tempomat, 17-calowe felgi, podświetlane klamki z systemem bezkluczykowym, podgrzewane fotele przednie i kamerę cofania. Miesięczna rata w tym przypadku wynosi 1340 zł netto miesięcznie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.