Volvo bije kolejne rekordy dzięki SUV-om, a dopiero zaczyna je wyprzedawać

Volvo dąży do szóstego z rzędu rekordu sprzedaży. To zasługa głównie trzech SUV-ów: XC40, XC60 i XC90. Najnowsza akcja rabatowa może tylko dodatkowo nakręcić sprzedaż.
Volvo XC40 Volvo XC40 fot. Volvo

Volvo XC40 - rabaty

Od stycznia do lipca Volvo sprzedało na świecie prawie 370 tys. samochodów, czyli o 14,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jedną z przyczyn tego sukcesu było rozpoczęcie sprzedaży najnowszego i najmniejszego SUV-a szwedzkiej marki - modelu XC40.

Jeszcze przed debiutem w polskich salonach, bazując tylko na zdjęciach z internetu, 200 klientów zdecydowało się złożyć zamówienia na ten samochód. Dziś Volvo XC40 to jeden z najważniejszych modeli w portfolio Volvo. Jego mocną pozycję na rynku potwierdziła tylko główna nagroda w konkursie Car of The Year.

W najbliższych miesiącach można spodziewać się sporych wzrostów sprzedaży tego modelu w Polsce. Powód? Zakrojona na szeroką skalę akcja rabatowa, która obejmuje wszystkie SUV-y Volvo. Suma korzyści? Nawet 50 tys. zł.

Volvo XC60 Polestar 2017 Volvo XC60 Polestar 2017 fot. Volvo

Volvo XC60 - rabaty

Volvo XC60 to wieloletni bestseller Volvo i od lat najczęściej kupowane auto klasy premium w Europie. To też zdobywca tytułu World Car of The Year 2018. W najnowszych rankingach sprzedaży jest podobnie - po raz kolejny najlepiej sprzedającym się modelem Volvo na świecie jest XC60. W Polsce też.

W związku z okresem wyprzedażowym Volvo wprowadziło nowy cennik na XC60. Teraz szwedzki SUV na tle konkurentów wygląda jeszcze lepiej.

Volvo XC90 I i II Volvo XC90 I i II fot. Jan Zomer

Volvo XC90 - rabaty

Ostatnim SUV-em w gamie Volvo i jednocześnie kolejnym najważniejszym składnikiem sukcesu Volvo na świecie jest XC90. Flagowy SUV Szwedów rozpoczął nową erę w historii marki Volvo i wciąż ma ogromny wpływ na rankingi sprzedaży - w USA jest drugim po XC60 najczęściej kupowanym samochodem szwedzkiej marki. To też - jak mówią przedstawiciele Volvo - najczęściej nagradzany SUV w historii motoryzacji.

Cennik XC90 zawsze otwierały kwoty niższe niż u rywali. Teraz ta różnica jest jeszcze większa, bo rabaty sięgają aż... 50 tys. zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.