Rozpoznaj sławne osoby ze świata motoryzacji [QUIZ]

1 / 12

Zacznijmy od prawdziwej legendy świata motoryzacji. Na zdjęciu widzimy założyciela włoskiej marki Ferrari. Jest nim:

2 / 12

Twórca potęgi Volkswagena, były prezes zarządu i przewodniczący rady nadzorczej Volkswagen AG. Odszedł kilka miesięcy przed wybuchem afery z silnikami Diesla w USA.

3 / 12

Kiedy mówimy o trzykrotnym mistrzu świata w Formule 1 oraz byłym chłopaku Nicole Scherzinger, to mamy na myśli...

4 / 12

Szkocki kierowca rajdowy, który stał się legendą kojarzoną z Subaru oraz Fordem. Jego imieniem nazwano serię gier komputerowych.

5 / 12

Na zdjęciu widzimy chyba najsławniejszego kierowcę wyścigowego. Urodził się w Brazylii, był trzykrotnym mistrzem świata, jest uznawany za jednego z najlepszych kierowców w historii.

6 / 12

Amerykański komik i prezenter telewizyjny, posiada ogromną kolekcję samochodów, jest motoryzacyjnym pasjonatem.

7 / 12

Amerykański aktor filmowy, znany ze słabości do samochodów... i kobiet. Angażował się w sporty motorowe, znany z filmów "Bullitt" i "Wielka Ucieczka".

8 / 12

Polski kierowca rajdowy, trzykrotny mistrz Polski, Mistrz Europy z 1997 roku. Brał udział w rajdzie Dakar, zakończył karierę w tym roku.

9 / 12

Niemiecki kierowca rajdowy, został wybrany "najlepszym kierowcą rajdowym wszech czasów". Jeździł dla Fiata, Opla, Lancii i Audi, a teraz znany jest ze współpracy z Porsche. Jest nim:

10 / 12

Najbardziej utytułowany kierowca Formuły 1, siedmiokrotny mistrz świata. Najwięcej tytułów zdobył jeżdżąc dla zespołu Scuderia Ferrari.

11 / 12

Jedyny Polski kierowca, który do tej pory startował w Formule 1. Od 2013 roku startuje w WRC.

12 / 12

Kontrowersyjny brytyjski dziennikarz motoryzacyjny. Prowadził program "Top Gear" od 2002 roku do 2015 roku. Wyrzucony z BBC za uderzenie producenta.

Ich twarze widziałeś nieraz w telewizji, gazecie czy kinie, ale czy teraz poznasz je na zdjęciach?