Quiz o "Stranger Things". Żeby mieć maksa, musisz znać i serial, i auta

1 / 9

Serca fanów motoryzacji w trzecim sezonie porwał przepiękny Cadillac Eldorado Biarritz. To kabriolet z lat 1979 - 1986. Egzemplarz z serialu urzekał kolorystyką. W jaki sposób Jim Hopper zdobył Cadillaca?

2 / 9

W drugim sezonie poznaliśmy Max i jej brata Billy'ego. Przyrodni brat Maxine jeździł bezkompromisowym muscle carem z warczącą V-ósemką. Co to za samochód?

3 / 9

W "Stranger Things" znalazło się miejsce dla auta z Europy. I to jakiego! Steve Harrington jeździ luksusowym BMW serii 7 w wersji 733i. Jaki silnik pracuje pod maską?

4 / 9

Jim Hopper na służbie jeździ SUV-em Chevroleta. Na służbę w Hawkins została powołana druga generacja K5 Blazera. Jak duży jest samochód Jima?

5 / 9

Joyce Byers wybrała Forda Pinto. To mały i tani samochód produkowany przez amerykańską markę w latach 1971-1980. Czym zasłynęło Pinto?

6 / 9

Starszy syn Joyce Byers jeździ modelem LTD. Na europejskie warunki Jonathan prowadzi w serialu prawdziwego kolosa. Wymiary auta robią wrażenie - długość to 5690 mm w wersji coupe i 5730 mm w kombi. Która marka wypuściła na drogi LTD?

7 / 9

Na finałowe starcie trzeciego sezonu w centrum handlowym Nancy zawiozła całą ekipę Mercury Grand Marquis Colony Park rodziny Wheelerów. Ile osób może przewieźć?

8 / 9

Chevrolety Chevy Van pojawiały się już w pierwszym sezonie "Stranger Things", ale to ten konkretny egzemplarz zapisał się w pamięci fanów na dłużej. Pełnił bardzo ważną rolę w drugim sezonie. Kto nim jeździł?

9 / 9

Grzeczny, poukładany i poczciwy Bob po prostu musiał jeździć Toyotą Camry. Do niego nie pasowałby żaden amerykański klasyk. Czy Toyota wciąż produkuje ten model?

Wszystkie sezony "Stranger Things" przykuwały widzów do ekranu między innymi klimatem lat 80. Ogromną rolę grały w tym także samochody. Idealnie dobrane do swoich postaci.