Mercedesy do serwisów

Niemiecki koncern wezwie do kontroli i naprawy prawie 190 tys. luksusowych terenowych Mercedesów klasy M, w których z powodu wady tempomatu może dojść do wypadku
Mercedesy do serwisów Koncern wezwie do kontroli i naprawy prawie 190 tys. Mercedesów klasy M Niemiecki koncern wezwie do kontroli i naprawy ok. 190 tys. luksusowych terenowych Mercedesów klasy M, w których z powodu wady tempomatu może dojść do wypadku Niemiecki koncern wezwie do kontroli i naprawy prawie 190 tys. luksusowych terenowych Mercedesów klasy M, w których z powodu wady tempomatu może dojść do wypadku. Akcja napraw obejmie mercedesy klasy M wyprodukowane między 2000 a 2004 r., z których prawie 137 tys. kupili kierowcy w USA - ogłosiła amerykańska agencja bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA. Koncern ze Stuttgartu poinformował, że także w Niemczech skontroluje i naprawi 50 tys. takich aut. W feralnych mercedesach może zawieść mechanizm, który po naciśnięciu pedału hamulca powinien automatycznie wyłączyć tempomat, czyli urządzenie umożliwiające jazdę z zaprogramowaną wcześniej prędkością bez konieczności naciskania na pedał gazu. Wskutek takiego defektu może dojść do wypadku, gdy po naciśnięciu na pedał hamulca samochód nie zacznie zwalniać, jak oczekiwał kierowca.

Akcja napraw obejmie mercedesy klasy M wyprodukowane między 2000 a 2004 r., z których prawie 137 tys. kupili kierowcy w USA - ogłosiła amerykańska agencja bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA. Koncern ze Stuttgartu poinformował, że także w Niemczech skontroluje i naprawi 50 tys. takich aut.

W feralnych mercedesach może zawieść mechanizm, który po naciśnięciu pedału hamulca powinien automatycznie wyłączyć tempomat, czyli urządzenie umożliwiające jazdę z zaprogramowaną wcześniej prędkością bez konieczności naciskania na pedał gazu.

Wskutek takiego defektu może dojść do wypadku, gdy po naciśnięciu na pedał hamulca samochód nie zacznie zwalniać, jak oczekiwał kierowca.

bs, Źródło: Andrzej Kublik/Wyborcza.biz

ZOBACZ TAKŻE:

UOKiK: 62 akcje serwisowe w 2010 r.

Więcej Outlanderów do serwisu

Mercedes M-klasa - ogłoszenia