Weekend na drogach - 90 ofiar

90 osób zginęło, 652 zostały ranne w 571 wypadkach - to bilans świątecznego weekendu na polskich drogach. Policjanci zatrzymali aż 2287 nietrzeźwych kierowców

- W porównaniu z innymi wydłużonymi weekendami nie był to weekend najgorszy. Liczby są jednak niepokojące, aż 90 osób zginęło. To świadczy o tym, że nadal wielu kierowców jeździ brawurowo. Wielu jest też takich, którzy mimo apeli decydują się wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Dodał, że późna jesień to najgorszy okres, jeśli chodzi o liczbę wypadków. Na drogach nie ma jeszcze śniegu - który jest ostrzeżeniem dla wielu kierowców - ale nawierzchnia może być śliska z powodu zalegających liści czy padającego deszczu. - Dodatkowo, pojawiające się mgły, czy wcześniej zapadający zmrok, zmniejszają widoczność na drodze - dodał.

Policyjna akcja rozpoczęła się w środę; na drogach było więcej funkcjonariuszy, którzy sprawdzali przede wszystkim prędkość z jaką jadą kierowcy i ich trzeźwość, a także stan techniczny aut czy sposób przewożenia dzieci.

Większy ruch na drogach był zarówno w środę, gdy wiele osób wyjeżdżało, jak i w niedzielę, gdy część z nich zdecydowała się na powrót.

Cały artykuł znajdziesz tutaj