1 listopada | Poznań

Utrudnienia i informacje o zmienionej organizacji ruchu wokół cmentarzy w stolicy Wielkopolski 1 listopada 2010 roku

Zmiany w organizacji ruchu w dniach 23 - 24 i 29 października 2010 roku od godziny 8.00 do ok. godz. 20.00:

Cmentarz Junikowski

Ulice Cmentarna i Owcza zostaną przygotowane do wprowadzenia na nich ruchu jednokierunkowego. Sygnalizacje świetlne na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od ulicy Jawornickiej do ulicy Cmentarnej, zostaną przygotowane do wyłączenia na wniosek Policji.

Cmentarz Miłostowo

Na ulicy Warszawskiej, na wysokości cmentarza, zostaną wyznaczone miejsca postojowe w pasie rozdziału.

Na północnej jezdni ulicy Warszawskiej zostanie wyłączony zostanie lewy, przylegający do pasa rozdziału, pas ruchu. Obowiązywać tu będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz w ruchu pojazdów ciężarowych, dla których wyznaczono objazd ulicami Bałtycką i Lechicką.


Zmiany w organizacji ruchu w dniach 30, 31 października od godziny 8.00 i 1 listopada od godziny 6.00 do ok. godziny 20.00:

Cmentarz Junikowo

Na ul. Grunwaldzkiej od Jawornickiej do Cmentarnej, na Cmentarnej od Grunwaldzkiej do Złotowskiej i na Złotowskiej od Owczej do Bukowskiej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu.

Na ul. Grunwaldzkiej, na odcinku między ulicami Jugosłowiańską a Malwową, a także na skrzyżowaniach: Malwowa - Skórzewska, Bukowska - Bułgarska, Bułgarska - Marcelińska zostaną wyłączone sygnalizacje świetlne.

Na ulicach: Strzegomskiej, Wałbrzyskiej i Marcelińskiej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu - do ul. Bułgarskiej.


Uwaga! Zlikwidowany zostanie lewoskręt z ul. Grunwaldzkiej w ul. Cmentarną od strony ul. Malwowej. Kierowcy którzy planują dojazd do ul. Cmentarnej od ul. Malwowej (Grunwaldzką od Plewisk) pojadą objazdem: z ul. Grunwaldzkiej w ul. Wieruszowską, następnie ul. Ziębicką do ul. Grunwaldzkiej. Na skrzyżowaniach z ulicami dojazdowymi do ul. Grunwaldzkiej: Jawornicką, Junikowską, Ziębicką ruchem kierować będą funkcjonariusze Policji.

Cmentarz Miłostowo

Na ul. Gnieźnieńskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (od ul. Głównej do ul. Bałtyckiej) oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych. Wyznaczone zostaną miejsca postojowe w pasie rozdziału ulicy Warszawskiej i na ul.Gnieźnieńskiej.

Na ul. Warszawskiej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz ruchu pojazdów ciężarowych, dla których wyznaczono objazd ulicami Bałtycką i Lechicką.

Wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: Warszawska - Mogileńska, Gnieźnieńska - Krańcowa.

Cmentarz Górczyński

Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Arci-szewskiego. Obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów ciężarowych, dla których wyznaczono objazd ulicami Hetmańską - Głogowska. Możliwe będzie parkowanie na pasie ruchu i w pasie rozdziału ul. Arciszewskiego na odcinku od Palacza do Ściegiennego oraz na ul. Ściegiennego na wyznaczonym pasie ruchu.

Cmentarz przy ul. św. Antoniego

Na ul. św. Antoniego od ul. Książęcej i na ul. Minikowo do ronda Minikowo obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu. Zalecany objazd ulicami Baranowską i Gołężycką lub ulicami Ożarowską i Czernichowską.

Cmentarz przy ul. Wiśniowej

Zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu na ul. Bluszczowej na odcinku od ul. 28 Czerwca 1956 roku do ul. Wiśniowej oraz na ul. Wiśniowej do ul. Wspólnej.

Cmentarz przy ul. Łowmiańskiego

Zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu na ul. Łowmiańskiego na odcinku od ul. Gieburowskiego do ul. Kostrzewskiego.

Cmentarz w Morasku

W rejonie cmentarza obowiązywać będzie zakaz postoju i zatrzymywania się.

Cmentarz przy ul. Lutyckiej

Na ul. Lutyckiej na odcinku między ulicami Podolańską i Dojazd zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz ruchu pojazdów ciężarowych. Objazd prowadzi ulicami Podolańską - Wojska Polskiego - Witosa - do ronda Obornickiego.

Cmentarz przy ul. Jasna Rola

W tym roku po raz pierwszy zostanie po raz pierwszy wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Jasna Rola na odcinku od ul. Naramowickiej do ul. Umultowskiej.

Komunikacja miejska

Tramwaje i autobusy zmienią trasy i godziny kursowania już w najbliższy weekend 23 i 24 października. W godzinach 8 - 18 linia nr 6 kursować będzie do Junikowa. Na cmentarz na Miłostowie do 2 listopada dojedziemy w dalszym ciągu linią 1.

Na linii nr 77 będą jeździć dodatkowe autobusy. Uruchomiona zostanie nowa linia nr 173, która będzie kursować z Dworca Śródka do Bogucina.

źródło: ZDM Poznań

Więcej o: