TATA wprowadza crossovera

Pierwszy crossover marki TATA zadebiutował właśnie w Indiach. Już jednak za kilka miesięcy pojawi się także w naszych salonach. Czy ma szansę na sukces?

Crossover TATA Pierwszy crossover marki TATA zadebiutował w Indiach. Czy ma szansę na sukces? Pierwszy crossover marki TATA zadebiutował właśnie w Indiach. Już jednak za kilka miesięcy pojawi się także w naszych salonach. Aria to niezwykle pojemne auto. Aria - tak właśnie nazywa się pierwszy crossover w historii marki TATA - jest niezwykle pojemnym autem, dostosowany jest bowiem do przewozu 7 osób. Ponadto, co nie jest regułą w tej klasie, posiada napęd na cztery koła z systemem Torque-on-Demand, który rozdziela moment obrotowy pomiędzy osiami dostosowując się do pokonywanego terenu. Do napędu posłużyła 140-konna turbodoładowana jednostka wysokoprężna o pojemności 2,2 l i momencie obrotowym 320 Nm. Napęd przenoszony jest za sprawą skonstruowaną specjalnie do tego modelu skrzynia biegów Mark II Producent zapewnia o doskonałym poziomie bezpieczeństwa. Aria wyposażona będzie w 6 poduszek powietrznych, system stabilizacji toru jazdy ESP, wielostrefową klimatyzację, czujniki deszczu czy nawigację GPS. Czy model będzie na tyle dobrze wyposażony i w tak atrakcyjnej cenie, by pokonać liczne grono konkurentów? Przekonamy się na początku przyszłego roku, kiedy rozpocznie się sprzedaż w Polsce.

Parking.moto.pl - Samochody czekają na Ciebie

Aria - tak właśnie nazywa się pierwszy crossover w historii marki TATA - jest niezwykle pojemnym autem, dostosowany jest bowiem do przewozu 7 osób. Ponadto, co nie jest regułą w tej klasie, posiada napęd na cztery koła z systemem Torque-on-Demand, który rozdziela moment obrotowy pomiędzy osiami dostosowując się do pokonywanego terenu.

Do napędu posłużyła 140-konna turbodoładowana jednostka wysokoprężna o pojemności 2,2 l i momencie obrotowym 320 Nm. Napęd przenoszony jest za sprawą skonstruowaną specjalnie do tego modelu skrzynia biegów Mark II

Producent zapewnia o doskonałym poziomie bezpieczeństwa. Aria wyposażona będzie w 6 poduszek powietrznych, system stabilizacji toru jazdy ESP, wielostrefową klimatyzację, czujniki deszczu czy nawigację GPS.

Czy model będzie na tyle dobrze wyposażony i w tak atrakcyjnej cenie by pokonać liczne grono konkurentów? Przekonamy się na początku przyszłego roku, kiedy rozpocznie się sprzedaż w Polsce.

Grzegorz Lepak

ZOBACZ TAKŻE:

Miss Tuningu na każdy miesiąc

Po narkotykach rozum wysiada - ZOBACZ TUTAJ

Niebezpieczny zapach - ZOBACZ TUTAJ

 

 

Więcej o: