Parkuj po ludzku

Stołeczna redakcja Gazety Wyborczej uruchomiła serwis, w którym porusza problemy związane z parkowaniem. Czytelnicy mogą wziąć udział w konkursie i przesyłać zdjęcia absurdalnie zaparkowanych samochodów

Poruszanie się po mieście przypomina czasem tor przeszkód. Nie wszyscy bowiem kierowcy pamiętają przy parkowaniu o pozostawieniu co najmniej 1,5 m chodnika, by piesi mogli się swobodnie po nim przemieszczać. Slalom między samochodami, ocieranie się o brudne karoserie to już niestety codzienność w stolicy - przepisowe półtora metra dla pieszych to w wielu miejscach abstrakcja.

Stołeczna redakcja "Gazety Wyborczej" uruchomiła dyskusję, w której wypowiadają się zarówno urzędnicy, jak i warszawiacy. Wasze komentarze, listy i zdjęcia możecie przesyłać na adres stoleczna@agora.pl. Cały serwis znajdziecie tutaj.

W ramach akcji "Parkować po ludzku w stolicy" ogłoszono również konkurs fotograficzny. Wystarczy zrobić zdjęcia absurdalnie zaparkowanym samochodom i przesłać je na adres warszawa.internet@agora.pl, wpisując w tytule: "Parkuj po ludzku". Wasze zdjęcia będą miały szansę ukazać się w Gazecie Stołecznej, a na autora najciekawszego zdaniem redakcji zdjęcia czeka nagroda główna - aparat fotograficzny Samsung ST1000.

Uwaga! Aby wziąć udział w konkursie, w treści maila, prócz danych osobowych należy zamieścić oświadczenie: "Wyrażam zgodę na publikację zdjęcia mojego autorstwa na łamach stołecznych stron Gazety Wyborczej i w serwisie warszawa.gazeta.pl". Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie tutaj.

Marcin Sobolewski, źródło: Gazeta Stołeczna


Parking.moto.pl - wszystkie samochody w jednym miejscu