Bestia BMW nadchodzi

Napięcie niczym z filmu Hitchcocka, ale główny bohater nie jest seryjnym mordercą, a najnowszym supersamochodem ze stajni BMW  

Wszystko o autach - dane techniczne, oceny, opinie

BMW właśnie pokazało pierwszy film o nowym aucie z centralnie zamontowanym silnikiem, czyli o konkurencie Audi R8 i Ferrari Italia. W kuluarach już od dłuższego czasu mówi się o takim samochodzie, ale szczegóły są skutecznie ukrywane. Wiadomo, że będzie to powrót do koncepcji modelu M1, produkowanego na przełomie lat 70-tych i 80-tych.

Jaki będzie miał silnik? BMW zaangażowane w ograniczanie emisji CO2 spóźniło się z debiutem supersportowego auta. Jeśli zatem chce dorównać konkurencji powinno użyć silnika o mocy przekraczającej 500 KM. Zatem można się spodziewać, że będzie to turbodoładowana V8-ka, która ma niebawem zagościć w nowym M5. Ale jest też druga możliwość. Znany z innowacyjnych projektów producent mógł pójść z stronę koncepcyjnego Vision EfficientDynamics, co oznacza zastosowanie ultralekkiego nadwozia i trzycylindrowego diesla współpracującego z dwoma silnikami elektrycznymi. Z tym większą niecierpliwością czekamy na oficjalne informacje.

Sądząc po emocjach jakie panują w poniższym filmie bardziej prawdopodobna jest jednak wizja mocarnego supercara.

 

Więcej o nowych samochodach z silnikami umieszczonymi centralnie - ZOBACZ TUTAJ

Szczepan Mroczek   

ZOBACZ TAKŻE:

Czas na otwartego SLS AMG - ZOBACZ TUTAJ

BMW - ogłoszenia Autotrader.pl