Mandaty na drogach wewnętrzych

Ci, którzy dotąd bezprawnie parkując pod hipermarketem na "kopercie" czuli się bezkarni będą musieli zmienić swoje nawyki. Od jutra zaczyna obowiązywać znowelizowana ustawa o ruchu drogowym. Policja oraz Straż Miejska będą mogły teraz interweniować również na drogach wewnętrznych

Wszystko o samochodach - PARKING.MOTO.PL

Jeszcze do końca dzisiejszego dnia przepisy pozwalają na nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego na terenach należących supermarketów, drogach wewnętrznych spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych (pisaliśmy o tym tutaj). Wszystko dlatego, że drogi wewnętrzne nie są traktowane jako drogi publiczne. Policja i straż miejska nie ma więc możliwości karania poruszających się po nich kierowców na takich samych zasadach jak użytkowników dróg publicznych.

Od jutra na drogach wewnętrznych będzie można ustanowić strefę ruchu. Na terenie nią objętym rządzić będą takie same przepisy jak na drogach publicznych. Oznacza to, że za nieuprawnione parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych, postój w bramach i na drogach pożarowych czy przekraczanie dozwolonej prędkości kierowca będzie mógł otrzymać mandat.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

A może prywatny fotoradar?

Parking.moto.pl - Samochody czekają na Ciebie

Więcej o: