Chińskie Chryslery

Aby zrealizować plan restrukturyzacji i uczynić amerykańskiego giganta rentownym, Fiat zamierza wznowić produkcję aut Chryslera w Chinach
Chińskie Chryslery Fiat wznowi produkcję Chryslera w Chinach Aby zrealizować plan restrukturyzacji i uczynić amerykańskiego giganta rentownym, Fiat wznowi produkcję Chryslera w Chinach. Nie wiadomo, o jakie modele chodzi Aby zrealizować plan restrukturyzacji i uczynić amerykańskiego giganta rentownym, Fiat zamierza wznowić produkcję aut Chryslera w Chinach. "Pentastar" był już obecny w Chinach. Produkowano tam m.in. Jeepy Cherokee i Grand Cherokee, ale szczyt popularności przypada na wprowadzenie na rynek chiński modeli 300C i Sebring. Fiat w zeszłym roku podpisał umowę joint venture z Guangzhou Automobile Industry Group w połowie zeszłego roku. Na mocy tego porozumienia w Chinach produkowane i sprzedawane są modele Linea, Grande Punto i Bravo. W związku z przywracaniem rentowności amerykańskiego producenta Fiat zamierza wrócić z nimi na chiński rynek. Ma to się stać w przeciągu trzech lub czterech lat. O tym jak bardzo lukratywny może być ten rynek, przekonał się Buick, który sprzedaje już więcej samochodów w Chinach niż na rodzimym rynku. Na razie nie wiadomo, jakie modele będą oferowane Chińczykom. Coraz popularniejsze są auta typu SUV, więc być może także Jeep powróci za swoimi modelami.

"Pentastar" był już obecny w Państwie Środka. Produkowano tam m.in. Jeepy Cherokee i Grand Cherokee, ale szczyt popularności przypada na wprowadzenie na rynek chiński modeli 300C i Sebring.

Fiat w zeszłym roku podpisał umowę joint venture z Guangzhou Automobile Industry Group w połowie zeszłego roku. Na mocy tego porozumienia w Chinach produkowane i sprzedawane są modele Linea, Grande Punto i Bravo.

W związku z przywracaniem rentowności amerykańskiego producenta Fiat zamierza wrócić z nimi na chiński rynek. Ma to się stać w przeciągu trzech lub czterech lat. O tym jak bardzo lukratywny może być ten rynek przekonał się Buick, który sprzedaje już więcej samochodów w Chinach, niż na rodzimym rynku.

Na razie nie wiadomo jakie modele będą oferowane Chińczykom. Coraz popularniejsze są auta typu SUV, więc być może także Jeep powróci za swoimi modelami.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Toyota inwestuje w Teslę - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: