Buble na czterech kołach

Forbes ogłosił listę siedmiu najgorzej wykonanych aut dostępnych w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie z nich to... auta amerykańskie

W jaki sposób dziennikarze Forbesa wyłonili "szczęśliwą" siódemkę? Na listę trafiły auta, które otrzymywały najgorsze noty w przeprowadzonych wcześniej badaniach dotyczących zadowolenia klientów, a także rankingach niezawodności i jakości wykonania. Na ostateczny werdykt miało zatem wpływ kilka dużych raportów konsumenckich ("Consumer Reports: The most reliable Cars Raport", "Best and worst Values Report" i ogólnokrajowy sondaż zadowolenia klientów), wyniki badań dotyczących bezpieczeństwa ("Best and worst Safety Performance survey") oraz ranking niezawodności J.D. Power (J.D. Power & Associates's Vehicle Dependability Study). Każde auto osobowe, SUV czy pickup, który znalazł się w ścisłej czołówce w co najmniej trzech z pięciu wymienionych rankingów, trafiał na listę Forbesa.

Dziennikarze byli zaskoczeni, że w siódemce nie ma żadnego modelu - tak ostatnio atakowanej za marną jakość - Toyoty. Oto cała lista zwycięzców:

1. Jeep Wrangler


2. GMC Canyon


3. Ford F-250
4. Dodge Nitro
5. Chevrolet Colorado
6. Chevrolet Aveo
7. Cadillac Escalade

A jeśli mielibyście wskazać najgorzej wykonane auto europejskie? Które z nich najbardziej Waszym zdaniem zasługuje na ten "zaszczytny" tytuł? Nie ukrywamy, że my mamy kilku faworytów. Alfa Romeo GT, Dodge Journey, Renault Thalia czy chociażby Mitsubishi Outlander. Czekamy na Wasze propozycje.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Bo liczy się wnętrze - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Jeep Wrangler - ogłoszenia

Więcej o: