Odholują auto z "koperty"

Rząd zaostrzy sankcje dla kierowców bezprawnie parkujących na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Policja, oprócz wlepienia wyższego niż obecnie mandatu, będzie miała prawo odholować auto na policyjny parking

Zmiany te, przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, mogłyby zacząć obowiązywać już w lecie przyszłego roku. Obecnie za nieuprawnione parkowanie na "kopercie" kierowcy grozi mandat w wysokości 500 zł.

- Co prawda to już wystrasza kierowców, ale i tak potrzebne są kolejne sankcje. Jestem za jak najbardziej surowymi karami w tej sprawie - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Marek Konkolewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Głównej Policji.

Z dniem wejścia w życie nowych przepisów Policja, zamiast zostawiać mandat za szybą czy zakładać blokadę na koło, odholuje pojazd na policyjny parking. Co więcej, będzie mogła zabrać źle zaparkowane auto również z terenu należącego do centrum handlowego oraz z drogi wewnętrznej. Do tej pory była w tych miejscach bezsilna.

- Odholowywanie pojazdu z kopert to doskonały pomysł. Czymś najgorszym było blokowanie kół źle zaparkowanym samochodom, bo to tylko wydłużało czas jego postoju na miejscu dla niepełnosprawnych - zauważa Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Oprócz zapłacenia mandatu, kierowca bezprawnie parkujący na "kopercie" będzie musiał pokryć koszty holowania oraz postoju auta na policyjnym parkingu. Na odebranie pojazdu będzie miał trzy miesiące (obecnie pół roku), po tym czasie pojazd przepadnie na rzecz państwa.

A co Wy myślicie o planach zaostrzenia kar dla bezprawnie parkujących na kopertach? Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda bez barier - ZOBACZ TUTAJ

Samochody - ogłoszenia

Więcej o: