GVO przetrwa do 2013 roku

Wygląda na to, że Komisja Europejska przedłuży o trzy lata rozporządzenie GVO, dzięki któremu właściciele samochodów mają możliwość korzystania z nieautoryzowanych serwisów
GVO przetrwa do 2013 r. Wygląda na to, że Komisja Europejska przedłuży o trzy lata rozporządzenie GVO. Konsultacje Komisji Europejskiej mają potrwać do 25 września. Już na samym początku dano do zrozumienia, że GVO zostanie przedłużone - póki co do 2013 roku. Wygląda na to, że Komisja Europejska przedłuży o trzy lata rozporządzenie GVO, dzięki któremu właściciele samochodów mają możliwość korzystania z nieautoryzowanych serwisów. W zeszłym tygodniu rozpoczęły się konsultacje KE, które mają potrwać do 25 września. Jednak już na samym początku dano do zrozumienia, że GVO zostanie przedłużone - póki co do 2013 roku. Ta wiadomość na pewno uspokoiła właścicieli nieautoryzowanych warsztatów samochodowych oraz niezależnych producentów i sprzedawców części zamiennych. Przede wszystkim powinna jednak zadowolić nas, klientów serwisów. Dzięki rozporządzeniu GVO, nieautoryzowane stacje mogą naprawiać nasze samochody, a my nie tracimy przy tym gwarancji producenta. Możemy również sami wybierać, czy chcemy, aby nasz samochód był naprawiany na oryginalnych podzespołach, czy tańszych zamiennikach. W skrócie można powiedzieć, że GVO po prostu daje wolność wyboru. Nie wiadomo, co stanie się po 2013 roku, ale Komisja Europejska obiecuje, że zasady zdrowej konkurencji zostaną zachowane. Póki co, na ponad trzy lata mamy spokój. Do końca września jest jeszcze sporo czasu i możliwe, że pojawią się nowe ciekawe pomysły na rozwiązanie sytuacji.

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się konsultacje KE, które mają potrwać do 25 września. Jednak już na samym początku dano do zrozumienia, że GVO zostanie przedłużone - póki co do 2013 roku. Ta wiadomość na pewno uspokoiła właścicieli nieautoryzowanych warsztatów samochodowych oraz niezależnych producentów i sprzedawców części zamiennych.

Przede wszystkim powinna jednak zadowolić nas, klientów serwisów. Dzięki rozporządzeniu GVO, nieautoryzowane stacje mogą naprawiać nasze samochody, a my nie tracimy przy tym gwarancji producenta. Możemy również sami wybierać, czy chcemy aby nasz samochód był naprawiany na oryginalnych podzespołach, czy tańszych zamiennikach. W skrócie można powiedzieć, że GVO po prostu daje wolność wyboru.

Nie wiadomo co stanie się po 2013 roku, ale Komisja Europejska obiecuje, że zasady zdrowej konkurencji zostaną zachowane. Póki co, na ponad trzy lata mamy spokój. O dalszych postanowieniach KE w sprawie GVO będziemy Was na bieżąco informować. Do końca września jest jeszcze sporo czasu i możliwe, że pojawią się nowe ciekawe pomysły na rozwiązanie sytuacji.

Jan Kopacz

Chcesz wiedzieć więcej o GVO? - ZOBACZ TUTAJ

ZOBACZ TAKŻE:


Samochodem po Europie - poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: