Fabia rządzi, ceed wymiata

W zestawieniu sprzedaży za pierwsze trzy miesiące tego roku na pierwszym miejscu ze sporą przewagą nad konkurencją uplasowała się Skoda Fabia. Nie ma w tym nic dziwnego, niespodzianki pojawiają się na dalszych miejscach

Skoda Fabia to lider polskiego rynku nowych aut. W segmencie B na kolejnych pozycjach uplasowały się Toyota Yaris (3. miejsce), Fiat GrandePunto (4.), Opel Corsa (11.) i Renault Clio (12.). Dziwi trochę dopiero dwudziesta pozycja nowej Fiesty, która nawet w samym marcu zajmuje dopiero 14. miejsce.

W klasie kompakt liderem także jest Skoda. Octavia po pierwszych trzech miesiącach zajmuje drugie miejsce na liście najpopularniejszych nowych aut w Polsce. Kolejne miejsca w klasie zajęły Volkswagen Golf (6), Kia cee'd (7), gliwicka Astra Classic (8) i Ford Focus (9).

W klasie średniej najchętniej kupowanym autem była Toyota Avensis (10), za nią w pierwszej dwudziestce znalazł się już tylko Passat (16).

Ciekawe jest zestawienie za marzec. Na czwartym miejscu uplasowała się i tak nieźle się sprzedająca Kia cee'd, deklasując takie bestsellery, jak Toyota Yaris, Ford Focus, Fiat Panda, czy Golf.

Marcin Lewandowski,
źródło: Samar

Fiat Panda podbija niemiecki rynek - ZOBACZ TUTAJ

Honda chwali się sprzedażą, czy słusznie? - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Skoda Fabia - ogłoszenia

Więcej o: