Kalifornia goni Polskę

Kalifornia stara się być najbardziej nowoczesnym, dbającym o środowisko naturalne stanem. Pod względem przepisów bezpieczeństwa jest w niektórych dziedzinach daleko za naszym prawodawstwem.

Nie trzeba wielu godzin za kierownicą, aby zauważyć kierowców rozmawiających przez telefony komórkowe. Wszyscy wiemy, że bez zestawu głośnomówiacego jest to w Polsce zabronione. Większość kierowców wie także, z własnego doświadczenia, czy to z obserwacji, że jest to też niebezpieczne.

Władze Kalifornii dopiero teraz doszły do tych wszak oczywistych wniosków i postanowiły zabronić rozmów przez telefon komórkowy podczas jazdy. Tym samym Kalifornia stała się 33 stanem Ameryki, w którym obowiązuje takie prawo.

Jak widać z polskim prawodawstwem nie jest tak źle, jak się czasem sądzi i nie we wszystkich dziedzinach jest ono zacofane.

 

mjl

Więcej o:
Komentarze (4)
Kalifornia goni Polskę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  0

  Jak dla mnie prowadzenie rozmowy przez telefon komórkowy podczas prowadzenia samochodu nie jest jakoś nad wyraz niebezpieczne, a już na pewno nie na tyle by karać za to kierowców (co odbywa się i tak celem napędzenia mandatami kasy nader nieszczelnemu budżetowi Państwa,a nie jak się powszechnie uważa w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu). Szokuje natomiast naiwność Autora którego dziwi "spóźnione" dojście władz Kalifornii do tak OCZYWISTYCH wniosków. Otóż ja życzyłbym sobie aby polskie prawo akurat w tej kwestii pozostało "zacofanym"...

 • Gość: Gość

  0

  yyyyy przy automacie to moge cie w pupke nawet zapinac

 • Gość: Gość

  0

  hmmm przy automacie to się nawet golić można...

 • Gość: Gość

  0

  Tylko ze w USA ponad 90% jak nie wiecej samochodow ma automatyczna skrzynie biegow!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX