BMW czwartą marką na świecie

Jak brzmi nazwa najbardziej szanowanej marki na świecie? Google. A wśród producentów samochodów? BMW. W najnowszym badaniu reputacji niemiecka firma zajęła imponujące, czwarte miejsce

Zobacz: Jakim markom i stacjom benzynowym ufamy?

Oprócz wspomnianego Google, producenta aut z Bawarii prześcignęli tylko tacy giganci jak Apple i Walt Disney, a mniej szanowanymi okazały się m.in. Sony, Microsoft, LEGO oraz Coca-Cola.

A jak wypadły inne marki samochodowe? Drugim w motoryzacyjnej branży, a siódmym w ogólnym zestawieniu okazał się Daimler - właściciel Mercedesa, Smarta i Maybacha. Pierwszą dziesiątkę zamknął Volkswagen, Honda uplasowała się na pozycji numer 29, a zajmującej 60. miejsce Toyocie po piętach depczą Nissan (61) oraz Suzuki (63).

Jesteście pewnie ciekawi jak wyglądała procedura badania? Pierwsza faza rozpoczęła się w styczniu. W 41. wybranych krajach specjaliści z Reputation Institute zbadali opinie na temat ponad 1000 najbardziej znanych marek. W ten sposób uzyskali skondensowaną listę 100 najbardziej cenionych firm. Wykorzystano ją w drugiej, ostatecznej fazie pomiaru, która wystartowała w kwietniu. Badacze przedstawili listę konsumentom z piętnastu głównych, światowych rynków z prośbą o wskazanie pięciu najbardziej cenionych.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

BMW w Japonii wyprzedziło Lexusa

BMW otworzyło sklep na eBay-u

Samochody BMW - ogłoszenia