Chrysler żegna się z Europą

Na Starym Kontynencie nie uświadczymy już salonów Chryslera. Jego modele będą sprzedawane jako Lancie, a cała operacja ma przynieść w ciągu najbliższych 3 lat 1,5 mld euro oszczędności - donosi "Rzeczpospolita"
Chrysler żegna się z Europą Na Starym Kontynencie nie uświadczymy już salonów Chryslera. Chrysler znika z Europy. W rekordowym roku 2007 sprzedał tu 120 tys. aut, ale w 2010 już tylko 37 tys. Teraz jego modele będą sprzedawane jako Lancie Jego modele będą teraz sprzedawane jako Lancie, a cała operacja ma przynieść w ciągu najbliższych 3 lat 1,5 mld euro oszczędności. Chrysler dalej będzie obecny w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także w Japonii, Australii, RPA, no i oczywiście w Ameryce Północnej. Na terenie Europy kontynentalnej w ofercie pozostaną auta marki Jeep, Ram i Dodge, a miejsce Chryslerów zajmą nowe Lancie. Po tegorocznych zmianach włoska marka będzie dysponowała 650 punktami sprzedaży. Chrysler znika ze Starego Kontynentu po 40 latach obecności. W rekordowym roku 2007 sprzedał tu 120 tys. aut, ale rok temu już tylko 37 tys. A Lancia? Rok 2010 Włosi zamknęli wynikiem 99,4 tys. egzemplarzy, jednak już w 2014 chcą sprzedawać 250 tys. sztuk, z czego połowę ma stanowić nowy Ypsilon produkowany w Tychach. Jak mówi Sergio Marchionne, szef Fiata, integracja Lancii i Chryslera musi się powieść, bowiem włoskiej firmie nie uda się samodzielnie wytrwać na rynku. Ofensywę modelową rozpoczyna nowy Ypsilon oraz Thema, blisko spokrewniona z Chryslerem 300. Niedługo dołączy do nich Flavia, bazująca na amerykańskim modelu 200.

465 koni w nowym Chryslerze 300 SRT8

Dziennik zaznacza, że Chrysler dalej będzie obecny w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także w Japonii, Australii, RPA, no i oczywiście w Ameryce Północnej. Na terenie Europy kontynentalnej w ofercie pozostaną auta marki Jeep, Ram i Dodge, a miejsce Chryslerów zajmą nowe Lancie. Po tegorocznych zmianach włoska marka będzie dysponowała 650 punktami sprzedaży.

Chrysler znika ze Starego Kontynentu po 40 latach obecności. W rekordowym roku 2007 sprzedał tu 120 tys. aut, ale rok temu już tylko 37 tys. A Lancia? Rok 2010 Włosi zamknęli wynikiem 99,4 tys. egzemplarzy, jednak już w 2014 chcą sprzedawać 250 tys. sztuk, z czego połowę ma stanowić nowy Ypsilon, produkowany w Tychach.

Jak mówi Sergio Marchionne, szef Fiata, integracja Lancii i Chryslera musi się powieść, bowiem włoskiej firmie nie uda się samodzielnie wytrwać na rynku. Ofensywę modelową rozpoczyna nowy Ypsilon oraz Thema, blisko spokrewniona z Chryslerem 300. Niedługo dołączy do nich Flavia, bazująca na amerykańskim modelu 200.

Marcin Sobolewski, źródło: "Rzeczpospolita"

ZOBACZ TAKŻE:

Chrysler 300 - GALERIA

Historia Chryslera - WIDEO

Chrysler 300C - ogłoszenia