18 czerwca - wyścig w centrum stolicy

Uliczny tor, najszybsze i najpiękniejsze samochody świata, ryk potężnych silników oraz słynni kierowcy. To wszystko już 18 czerwca w centrum Warszawy

Dziś mieliśmy przedsmak imprezy. Kuba Giermaziak startujący w Pucharze Porsche tym razem wsiadł w bolid F3 i i na Placu Teatralnym w Warszawie pokazał możliwości samochodu wyścigowego.

Warszawa 18 czerwca po raz kolejny stanie się polskim centrum motosportu. Z ulicznym torem wytyczonym w okolicach Placu Teatralnego zmierzą się kierowcy serii DTM, Formuły 3, Le Mans Series oraz Porsche Supercup. Będzie też można podziwiać popisy gwiazd cross country i driftu, luksusowe i piekielnie mocne samochody szosowe, historyczne okazy, które zasłynęły w sporcie, motocyklowy stunt, a także - po raz pierwszy w ramach VERVA Street Racing - pokazy motocrossowego freestyle'u.

Jacek Krawiec
Jacek Krawiec (Prezes Zarządu PKN Orlen) podkreśla: w zeszłym roku impreza cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Szacuje się, że obejrzało ją 100 tys. osób. W tym roku przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji. Mogę zdradzić, że pojawią motocyklowi zwycięzcy Rajdu Dakar, Despres i Coma, oraz legendarny Stephane Peterhansel. Na pytanie, czy Verva Street Racing pojawi się również w innych miastach Polski prezes PKN Orlen odpowiedział: Chcemy robić imprezy spektakularne w centrum miasta, które przyciągają całe rodziny i przybliżyć sporty motorowe wciąż rosnącej grupie fanów motoryzacji. Na razie koncentrujemy się na Warszawie.

Wstęp na imprezę jest wolny. Bilety obowiązują tylko na rozbiegowej imprezie Pit Party, odbywającej się w paddocku, która z racji dużego zainteresowania trwać będzie dłużej niż w ubiegłym roku. Będzie okazja obejrzeć z bliska sportowe samochody, motocykle, ciężarówki serwisowe, a także zdobyć autograf od znanych kierowców. Ponadto, posiadacze biletów mają gwarantowane miejsce na trybunach zlokalizowanych przy najatrakcyjniejszych odcinkach ulicznego toru.

 

 

Bilety upoważniające do wejścia na Pit Party oraz na trybuny dostępne będą w cenie 69,00 zł w sklepie internetowym www.eventim.pl oraz na wybranych stacjach PKN ORLEN. Więcej szczegółów na temat tegorocznej odsłony VERVA Street Racing znajdziecie na stronie www.vervastreetracing.pl

bs, mkm, Źródło: VERVA Street Racing

 

ZOBACZ TAKŻE:

Kochasz swoje auto? Jesteś agresywny

Dzień buraka

Samochody osobowe - ogłoszenia Autotrader.pl

Więcej o: