VW ma nową fabrykę w USA

W miejscowości Chattanooga w stanie Tennessee Volkswagen otworzył nową fabrykę. Ponad 2 000 pracowników będzie produkowało tam rocznie ok. 150 000 aut, głównie modelu Passat
VW ma nową fabrykę w USA Kolejny krok koncernu z Wolfsburga w "podboju świata" W miejscowości Chattanooga w stanie Tennessee Volkswagen otworzył nową fabrykę. Ponad 2 tys. pracowników będzie produkowało tam ok. 150 tys. aut rocznie W miejscowości Chattanooga w stanie Tennessee Volkswagen otworzył nową fabrykę. Ponad 2 tys. pracowników będzie produkowało tam ok. 150 tys. aut rocznie. Nowa fabryka w Chattanooga to kolejny krok koncernu z Wolfsburga w kierunku realizacji ambitnych planów "podboju świata". W samych Stanach Zjednoczonych do 2018 roku VW chce potroić sprzedaż swoich samochodów osiągając ambitny poziom miliona sztuk w ciągu roku. Aby tego dokonać kierownictwo podjęło konkretne kroki. Śladem japońskich producentów opracowano nowy model dedykowany specjalnie na rynek północnoamerykański. Chociaż nazwa Passat jest nam doskonale znana od prawie 40 lat, to najnowszej kreacji z Chattanooga nie znajdziemy w europejskich salonach tej marki. Dzięki lokalizacji produkcji amerykańskiego Passata w USA możliwe było lepsze dostosowanie konstrukcji do potrzeb tamtejszego rynku (czytaj: obniżono koszty produkcji), dzięki czemu zaoferowano większe auto za 20 675 dolarów (ok. 57 500 zł wg średniego kursu). W tej cenie klient otrzyma sporą limuzynę (487 cm dł.) napędzaną silnikiem 2.5 l. o mocy 170 KM. Fabryka wybudowana z myślą o produkcji nowego Passata ma wypuszczać rocznie ok. 150 tys. aut, co nie jest wynikiem rekordowym. Jest za to jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska fabryk samochodowych na świecie. Spełnia surowe wymogi obowiązującej w USA normy LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).
VW Passat z Chattanooga

Nowa fabryka w Chattanooga to kolejny krok koncernu z Wolfsburga w kierunku realizacji ambitnych planów "podboju świata". W samych Stanach Zjednoczonych do 2018 roku VW chce potroić sprzedaż swoich samochodów osiągając ambitny poziom miliona sztuk w ciągu roku. Aby tego dokonać kierownictwo podjęło konkretne kroki. Śladem japońskich producentów opracowano nowy model dedykowany specjalnie na rynek północnoamerykański. Chociaż nazwa Passat jest nam doskonale znana od prawie 40 lat, to najnowszej kreacji z Chattanooga nie znajdziemy w europejskich salonach tej marki.

Dzięki lokalizacji produkcji amerykańskiego Passata w USA możliwe było lepsze dostosowanie konstrukcji do potrzeb tamtejszego rynku (czytaj: obniżono koszty produkcji), dzięki czemu zaoferowano większe auto za 20 675 dolarów (ok. 57 500 zł wg średniego kursu). W tej cenie klient otrzyma sporą limuzynę (487 cm dł.) napędzaną silnikiem 2.5 l. o mocy 170 KM.

Fabryka wybudowana z myślą o produkcji nowego Passata ma wypuszczać rocznie ok. 150 tys. aut, co nie jest wynikiem rekordowym. Jest za to jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska fabryk samochodowych na świecie. Spełnia surowe wymogi obowiązującej w USA normy LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:


Volkswagen Tiguan | Galeria


Kolejna ciekawa reklama VW


VW Passat TDI - ogłoszenia

Więcej o: