Citroeny dla Poczty Polskiej

Firma Post-Tel Sp. z o.o. wygrała przetarg organizowany przez Pocztę Polską na nowe samochody dostawcze. W ramach tego kontraktu Post-Tel dostarczy naszym pocztowcom 1360 aut marki Citroën

Przetarg przewiduje zakup 549 Citroënów Berlingo i 811 Citroënów Jumper. Pierwsze samochody już pracują dla Poczty Polskiej. W ramach realizacji zamówienia Citroën musi spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące dostawy samochodów (do 11 centrów Poczty Polskiej w całej Polsce). Dostawa samochodów jest rozłożona na dwa lata. W pierwszym półroczu 2011 Citroën Polska dostarczy do Poczty Polskiej 1066 samochodów, w 2012 roku - zgodnie z wymogami przetargowymi - 294 auta.

Citroëny Berlingo wyposażone są w wysokoprężne silniki 1.6 HDi o mocy 75 KM, a Citroëny Jumper w dwóch wersjach nadwoziowych posiadają 100-konne jednostki 2.2 HDi. Część z zakupionych samochodów zostanie zaadaptowana na pojazdy przeznaczone do przewozu pieniędzy.

Teraz pozostaje mieć nadzieję, że czas oczekiwania na przesyłkę wysłaną za pośrednictwem Poczty Polskiej będzie się sukcesywnie zmniejszał.

Marcin Lewandowski
źródło: Citroën


 

 


Używane: Citroen Berlingo (1996-2010)


Gadżeciarski Citroen C3 | Wideo